Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Rotvajlerovi umrzly všechny čtyři packy: Díky dárcům dostal pes Brutus protézy

Autor: dce - 
28. prosince 2015
22:48

Psí množírny nejsou problémem jen v Česku – z jedné takové „továrny na mazlíčky“ pochází i Brutus, roztomilý rotvajler bez tlapek. Nezodpovědní chovatelé ho nechali jako štěně v zimě venku a všechny čtyři packy mu umrzly. Díky dobrotivým dárcům dostal Brutus protézy, aby mohl zase pořádně chodit.

Příběh psa jménem Brutus doslova chytá za srdce. Jeho majitelé z psí množírny ho v zimě nechali prostě venku. Všechny packy mu do jisté míry omrzly, ale místo aby ho chovatelé vzali k veterináři, nožky mu amputovali sami! A tak Brutus přišel o packy a i možnost normálně chodit.

Nakonec se ale ukázalo, že není vše ztraceno. Když se Laura Aquilina z Kolorada ve Spojených státech z Facebooku dozvěděla, že nebohému zvířeti hrozí utracení, protože chůzí po tvrdých površích trpí, okamžitě ho adoptovala.

Jenže problémy tím neskončily – Brutus stále nemohl chodit a majitelka ho musela přenášet. Nakonec na internetu založila sbírku, která mu měla dopomoci k lepšímu životu. Během pár měsíců se nasbíralo 12 000 dolarů (přibližně 288 000 Kč), které měly psovi zaplatit rekonstruktivní zákrok a nové protetické končetiny.

Ty vyrobila firma, která se na náhradní končetiny pro zvířata specializuje. Ze začátku si Brutus na protézách nebyl příliš jistý, ale teď už pobíhá a řádí jako jakýkoliv jiný pes.

Loving life and living in the moment! Quadruple amputee or not, Brutus and other dogs make the most of life every single day.

Zveřejnil(a) Better Paws for Brutus dne 14. květen 2015

kozmix ( 29. prosince 2015 08:45 )

Zatím co se v této psycho zemi zachranil čokl, ve světě zemřely tisíce dětí. Vzpamatujte se lidi!!!

jarekshark ( 29. prosince 2015 03:35 )

R.I.P. Lemmy

Zobrazit celou diskusi