Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Zemřela nejslavnější bordelmamá: Mezi její klienty patřil i Kennedy a Kaddáfí

Autor: lm, ČTK - 
23. prosince 2015
14:40

Přední světová bordelmamá skonala! Fernande Grudetová, přezdívaná madame Claude, provozovala síť luxusní prostituce, ve které kdysi hostila přední světové špičky. Zemřela ve věku 92 let.

V Nice na jihovýchodě Francie zemřela slavná provozovatelka sítě luxusní prostituce ve Francii v druhé polovině 20. století Fernande Grudetová, přezdívaná madame Claude. Bylo jí 92 let a poslední dva roky strávila v nemocnici. Mezi jejími klienty byly osobnosti jako prezident John F. Kennedy, herec Marlon Brando, diktátor Muammar Kaddáfí či íránský šáh.

Tato kuplířka s image příslušnice velké buržoazie vládla desítky let síti asi 500 žen a několika chlapců. Prostitutky a prostituti se prodávali za 10 000 či 15 000 franků (40 500 či 62 100 Kč) za noc a Grudetové z toho odevzdávali 30 procent.

Jejím krédem bylo „dělat hřích hezký“. Nabízela dívky, které nevypadaly jako prostitutky, a vybírala klientelu mezi politickými, filmovými, podnikatelskými a dalšími osobnostmi. Výměnou za informace, které získaly dívky od klientů, francouzské bezpečnostní služby Grudetovou nechaly na pokoji a chránily.

O tuto ochranu ji v polovině 70. let připravil francouzský pravicový prezident Valéry Giscard d'Estaing, který zesílil boj proti kuplířství. Grudetová raději utekla do Spojených států. Po návratu do Francie se v 90. letech pokusila vytvořit novou síť luxusní prostituce, ale skončila podle médií několikrát ve vězení.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud