Slovenští manželé chtěli do EU pašovat Syřany: Na uprchlících vydělali statisíce

Autor: lm - 
9. 12. 2015
15:01

Slovenští manželé chtěli do země pašovat Syřany! Slovenka Veronika T. a její manžel Syřan Abdul T. upravovali pasy, které následně prodávali migrantům. Upravená víza cizince opravňovala ke vstupu do Evropské unie.

Slovenka a Syřan převzali od syrských občanů v Damašku minimálně 30 pasů, do kterých posléze nalepili upravené vízové nálepky opravňující cizince k přechodnému pobytu v EU. Doklady pak cizincům plánovali zaslat zpět. Podle TV Markíza nálepky získávali z použitých víz.

Při objasňování případu policii pomáhalo slovenské ministerstvo zahraničních věcí a Velvyslanectví Slovenské republiky v Bejrútu. Při domovní prohlídce kriminalisté u dvojice zajistili různý důkazní materiál, mimo jiné listiny v arabštině, výpisy z účtů, počítače a syrské cestovní doklady. Muže a ženu obvinili vyšetřovatelé z převaděčství, za což jim hrozí tři až osm let za mřížemi.

Manželé neprovozovali trestnou činnost jen z dobrodinství. „Za zajištění takto upravených pasů se měli obohatit o částku minimálně 30 tisíc eur (přes 800 000 korun),“ uvedla slovenská policejní mluvčí Denisa Baloghová.

Pro rodinu i známé obviněných bylo toto odhalení šokem. Muslimští manželé totiž doma měli čtyři děti, které nyní zřejmě zůstanou bez rodičů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

dzambulka007 ( 5. dubna 2016 21:42 )

Jsem zvědavá, kdy nějaký přiblblý čmoud začne vřeštět, že se o ty dětičky máme postarat.

lahny ( 9. prosince 2015 15:44 )

Pod tímto článkem "Poslanci rozhodli: Velvyslance už nebude limitovat věk. Zůstane i Livia?" Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/360677/poslanci-rozhodli-velvyslance-uz-nebude-limitovat- vek-zustane-i-livia.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy BLESK ZRUŠIL DISKUZI.Opět zde vládne cenzura a nadržování jedné politické veličině.

kesounam ( 9. prosince 2015 15:34 )

Zastřelit pro výstrahu .

Zobrazit celou diskusi
Další videa