Zdravotník v Paříži resuscitoval muže. Na hrudníku našel detonátor atentátníka

Autor: zst - 
21. listopadu 2015
13:35

Jedním z míst, kde atentátníci 13. listopadu v Paříži zaútočili, byla kavárna Voltaire. Útočníkovi, později identifikovanému jako Brahim Abdeslam, ale selhalo výbušné zařízení připevněné na těle a návštěvníci kavárny tak měli velké štěstí. Nikoho kromě sebe útočník sedící na terase nezabil. Na večeři zašel ten večer také zdravotník z pařížské nemocnice David. Jeho příběh přinesla agentura Reuters.

Během chaosu, který nastal po útoku na terase kavárny Voltaire, uviděl David, povoláním zdravotník, na terase nedaleko od sebe několik zraněných. Mimo jiné se vrhl na pomoc muži, který ležel mezi převrácenými židlemi a stoly. Nebyl na první pohled nijak vážně zraněn, vypadal, že je jen v bezvědomí. Zdravotník neváhal a začal ho oživovat.

Když ale David roztrhl muži tričko, uvědomil si, že to, co považoval za výbuch plynu, bylo ve skutečnosti něco mnohem horšího. „Byly tam dráty – bílý, černý, červený a oranžový. Čtyři různé barvy. V tu chvíli jsem si uvědomil, že to je sebevražedný atentátník,“ řekl David tiskové agentuře.

Podívejte se na video:

Video Zdravotník z pařížské nemocnice, David, resuscitoval sebevražedného atentátníka. - Reuters

Muž v bezvědomí byl Brahim Abdeslam, jeden z útočníků, který se podílel na vraždění v Paříži 13. listopadu. Abdeslam ale selhal, v kavárně kromě něj nikdo nezemřel.

„První drát, který jsem uviděl, byl ten červený. To byl asi detonátor, na jeho konci něco bylo,“ popisuje David útočníkovu bombu. Ve chvíli, kdy Davidovi došlo, že zachraňuje muže, který ho chtěl zabít, dorazili na místo hasiči. Jednomu z nich David prozradil, co objevil. Jednotka přikázala místo evakuovat.

Šestačtyřicetiletý David pracuje v pařížské nemocnici a bydlí nedaleko kavárny Voltaire, kam v pátek 13. zašel na večeři s přáteli. Bomba explodovala, když jim servírka přinesla jídlo. „Byl tam ihned požár a hodně prachu. Hned jsem si řekl, že to je topení. Řval jsem, ať uzavřou přívod plynu. Vypukla panika, lidé začali utíkat ven. Vyšel jsem z jídelny na terasu,“ vypráví David.

Nejdříve prý pomohl jedné ženě, poté mladému muži, který ležel na stole. Byl při vědomí ale krvácel. Teprve pak se dostal k Abdeslamovi. „Až do té chvíle jsem netušil, že je to atentátník, vypadal jako jakýkoliv jiný návštěvník. Říkal jsem si, že je určitě po tom výbuchu plynu zraněný,“ poznamenal francouzský zdravotník.

Podle Davida Abdeslam na terase už nějakou dobu seděl, než se odpálil. „Měl velkou ránu na boku, asi 30 centimetrů,“ dodal muž, který na hrozivou zkušenost zřejmě nikdy nezapomene. Jeden z policistů mu následně řekl, že bomba atentátníkovi zcela nevybuchla.

„Později jsem si uvědomil, že když jsem ho položil na podlahu a resuscitoval, tedy velmi silně mačkal, mohl jsem být také po smrti,“ uvažuje David, který mohl nevědomky odpálit zbytek výbušniny na Abdeslamově těle.

zkratik ( 21. listopadu 2015 17:59 )

nechá se vyfotit,ale příjmení nechce zveřejnit Francouz to stopro nejni http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/387024-po-vybuchu-v-parizske-kavarne-zacal-ozivovat -zraneneho-pak-zjistil-ze-je-to-atentatnik.html

maara666. ( 21. listopadu 2015 17:00 )

Ten zdravotník vypadá taky jako nějakej muslim. Určitě viděl zraněného muslima, tak mu začal pomáhat a zranění běloši ho vůbec nezajímali..

zkratik ( 21. listopadu 2015 16:46 )

...„Byly tam dráty – bílý, černý, červený a oranžový..... tolik barev a i oranžovej???To je divný,ve filmech bejvá jen červenej a modrej

an.manchester ( 21. listopadu 2015 14:57 )

no mozna kluk byl donucen naverbovan, nekdo mohl i vyhrozovat jeho rodine, nevime nezname pozadi- tak se odpalil mozna i umyslne tak, aby neohrozil dalsi lidi, a nebo selhalo zarizeni ....nevime ...na kazdy pad tihle hosi toto nevymysleli sami..

prycsnima ( 21. listopadu 2015 14:46 )

Ta němkyně Adolfka je určitě taky spojenkyně isis.krysa zrádná.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud