Generál Šedivý: V Paříži může být další spící teroristická buňka

Jiří Šedivý o terorismu a spících buňkách v Paříži
Autor: Zuzana Štíchová - 
18. listopadu 2015
21:05

Francie a s ní celá Evropa oslavuje tvrdý zásah vůči teroristům v Paříži, kteří stáli v pozadí pátečních krvavých útoků. Ani smrt mozku celé operace Abdelhamida Abaaouda přitom ještě neznamená, že může město nad Seinou v klidu usnout a vrátit se k běžnému životu. Armádní generál v záloze a bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý ve Studiu Blesk upozornil na riziko dalšího teroru.

„Existoval plán na další údery, o tom svědčí dnešní ranní razie a sebevražedná atentátnice, která se při tom odpálila. Francouzům se podařilo pravděpodobně eliminovat následné útoky, které byly pravděpodobně připraveny. Ale to neznamená, že nemůže být někde další spící buňka, která zase nějakou akci provede,“ řekl Šedivý ve Studiu Blesk.

Zároveň varoval, že ani zatčení několika teroristů nemusí vést k odhalení dalších radikálů. „Mezi nimi existuje určitá konspirace, nezná každý každého. Znají se vždycky jenom ti, kteří se mají znát. Nedá se říct, že tím, že se zatkne jeden člověk a začne mluvit, že by se dala odkrýt celá síť,“ uvedl.

Podívejte se na rozhovor s Jiřím Šedivým s dalšími podrobnostmi nejen o útocích v Paříži, ale i o terorismu v Evropě.

Video  Zvládá Francie situaci po sérii sebevražedných útoků z 13. listopadu? O aktuální situaci mluvil ve Studiu Blesk Jiří Šedivý.  - Zuzana Štíchová, Jan Jedlička

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kkkastr. ( 18. listopadu 2015 22:30 )

on volá jen po Pavlínce Filipovské,

cobydup ( 18. listopadu 2015 21:34 )

 Možná měl volat tomikovi 007.

tomik007 ( 18. listopadu 2015 21:21 )

 Mel by radeji zavolat Hollandovi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud