Rusko řeší dilema: Je člověk s podříznutým hrdlem cestující?

Rusko řeší dilema: Je člověk s podříznutým hrdlem cestující?  (Autor: Foto: archiv Blesku)
Autor: ČTK - 
17. listopadu 2015
07:38

Může být člověk s podříznutým krkem považován za cestujícího, pokud je ochoten zaplatit jízdné? Morbidní, leč zároveň praktický problém momentálně řeší na sociálních sítích v sibiřském regionu Kuzbas. Vše zavinil krvavý incident, který se o víkendu odehrál v Novokuzněcku.

„V sobotu večer do autobusu číslo 15 vstoupil mládenec s podříznutým hrdlem a žádal o odvoz do nemocnice. Průvodčí ale na něj křičel: ‚Padejte odtud, vypadněte!‘ Mládenec odpověděl, že zaplatí za jízdu, a zhroutil se (...) Co to znamená – když člověku podříznou hrdlo, tak už není pasažér?“ napsal zpravodajský server Gorod novostěj s odvoláním na očité svědky. Prý by kompetentní úřady měly vyhodnotit chování řidiče a průvodčího autobusu.

Autobus nakonec krvácejícího pasažéra ze zastávky na periferii dovezl do centra města, kde už čekali policisté a za několik minut přijela i sanitka.

Sedmadvacetiletého muže s pořezaným krkem ošetřili lékaři, kteří zranění označili za „středně vážné“. Pacient je nyní mimo ohrožení života. O okolnostech, jak ke zranění přišel, se zatím nic bližšího neví.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít