Atentát u stadionu: U těla jednoho z útočníků našli syrský pas

Autor: ČTK ljš - 
14. listopadu 2015
13:22

Na pařížském stadionu Stade de France, který byl jedním z míst zasažených pátečními atentáty, se našel syrský pas jednoho útočníka. Oznámila to francouzská policie. K atentátům se přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Osm teroristů zaútočilo na několika místech Paříže. Zabili 128 lidí a skoro 200 osob zranili. Jeden útočník byl zastřelen, sedm zbylých odpálilo výbušniny na svém těle.

Jeden z nich měl u sebe syrský pas, který se našel u jeho těla na stadionu.

K atentátům se přihlásil IS, který loni zabral část Sýrie a Iráku a proti němuž bojují mezinárodní koalice. Do bojů je zapojeno také francouzské letectvo.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

11karel11 ( 14. listopadu 2015 17:02 )

Opět nevinní lidé, to je nejsnažší oběť.

simeone ( 14. listopadu 2015 16:46 )

Nechápu čemu se ti žabožrouti diví, k tomu muselo jednou přece dojít.On to snad ani nebyl žádný terorismus, ale sondování kam až nejednotná Evropa ustoupí.Pořád se mele o nějakém výcviku, na to není potřeba žádný výcvik.Vzít samopal, zasunout zásobník, natáhnout závěr a střílet dovede i cvičená opice.

bara ( 14. listopadu 2015 16:03 )

však to už tu dnes bylo, bohužel...

lug70 ( 14. listopadu 2015 14:22 )

Čekám, kdy někdo začne zase ukazovat na Asada nebo na Rusko nebo Putina, že za to můžou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud