Nálož s časem 2:00:00. Bombu do letadla Rusů dal prý pracovník letiště

Autor: mb - 
13. listopadu 2015
10:50

Na palubě ruského letadla, které se zřítilo 31. října v Egyptě, prý byla bomba načasovaná na dvě hodiny. Nálož na palubu údajně umístil pracovník letiště. Zprávu přinesla americká média s odvoláním na „důvěrné zdroje“ v bezpečnostních složkách USA.

„Jestliže se údaje potvrdí, jestli Islámský stát opravdu umístil bombu na palubu letadla, tak to hrozbu Islámského státu zvyšuje, a to pro nás všechny. V ohrožení nyní mohou být jakákoliv letadla, včetně těch amerických,“ prohlásil šéf Úřadu pro národní bezpečnost Michael McCaul.

K dispozici jsou údajně nová fakta, která dokazují přítomnost bomby na palubě. Zatím není jasné, zdali se jedná o fyzický důkaz, který objevili vyšetřovatelé, či např. odposlechy islamistů.

Bomba byla údajně umístěna na palubu letadla pracovníkem egyptského letiště a nastavena na „dvě hodiny”. „Jenže nálož umístili příliš blízko k motoru a palivo vznítilo bombu,” píší americká média a vysvětlují to tím, proč došlo k explozi pouhých 20 minut po startu.

Ruské letadlo se zřítilo 31. října po odletu z letoviska Šarm aš-Šajch a nepřežil nikdo z 224 osob, které byly na jeho palubě. Moskva mezitím opakovaně odmítá všechny spekulace o příčině zkázy letadla a trvá na tom, že je nutné počkat na oficiální závěry vyšetřování.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

balika ( 13. listopadu 2015 15:30 )

Amerika spostě lže. Letadlo bylo nejprve "navedeno" na nižší letovou výšku dálkově z Jemenu (už ty dva mají Rusi v rukou) a následně sestřeleno izraelskou raketou země-vzduch.

renoli ( 13. listopadu 2015 13:40 )

Naivko tihle nikdy makat nebudou.

realistaii ( 13. listopadu 2015 13:16 )

a teroristické organizace CIA MI6 už okamžitě věděly kdo dal bombu do letadla, samy pasou alkajdy džihádistů nežijeme v demokracii a nikdy jsme nežili , drze nám lžou zrůdy u moci http://e-republika.cz/article2649-Vyzkum-potvrdil-%C5%BEe-vlady-stat%C5%AF-slou%C5%BEi-zbohatlik%C5% AFm-a-korporacim Výzkum potvrdil, že vlády států slouží zbohatlíkům a korporacím vlády (a tím více EU a další vyšší celky) v první radě slouží korporacím a jednomu procentu.

prahor ( 13. listopadu 2015 13:15 )

To s tou bombou blízko motoru je v podstatě nesmysl: Pokud byla bomba na palubě, tedy uvnitř letadla, tak byla od motoru dostatečně vzdálena, a to i tehdy, pokud by byla umístěna v zavazadlovém prostoru. Ten výbuch pouhých 20 minut po startu lze snadno vysvětlit tím, že bomba byla do letadla umístěna s náležitým časovým předstihem. Navíc ji nařídili zřejmě někde v uzavřeném prostoru letiště a než ji dopravili do letadla a než letadlo absolvovalo předstartovou přípravu, tak to také nějakou dobu trvá. Myslím, že to bouchlo tak, jak chtěli, anebo o tom naopak nijak zvlášť neuvažovali - nastavili dvě hodiny, aby byli sami v bezpečí, a hotovo.

kkkastr ( 13. listopadu 2015 12:57 )

Byl jsi v poslední době na měření IQ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud