Američanka zatčena kvůli podezření z jízdy na želvě

Autor: ČTK - 
27. 9. 2015
08:39

Dvacetiletá dívka z Floridy, jejíž snímek z jízdy na mořské želvě po pláži zaplavil sociální sítě, byla zatčena. Stephanie Mooreová z floridského města Melbourne podle místní policie čelí obvinění, že se dopustila vážného zločinu, protože tento americký stát chrání pět druhů mořských želv, jejich hnízda a vejce. Kauce pro propuštění z cely byla stanovena na 2000 dolarů (asi 49.000 Kč).

 

Na počátku července se po sociálních sítích šířily fotografie dvou mladých žen, jak sedí na želvě na pláži jako na koni. Po záplavě stížností zahájila komise chránící floridskou přírodu vyšetřování.

Úřady znají rovněž totožnost druhé ženy, ale nezadržely ji, uvedl předseda nevládní společnosti na ochranu želv David Hochberg.

Mooreovou zatkla ještě v sobotu policejní hlídka, přivolaná kvůli rušení klidu. Na místě policisté zjistili, že na dívku byl kvůli incidentu se želvou vydán zatykač.

„Mořské želvy, které patří mezi nejstarší živočišné druhy na světě, zůstaly v podstatě beze změny po 110 milionů let. Přesto čelí nejisté budoucnosti,“ praví se na internetové stránce floridské komise pro ochranu přírody.

 

Čtyři z pěti druhů želv chráněných na Floridě jsou považovány za ohrožené a pátý – kareta, zachycená na snímku – za kriticky ohrožený vyhynutím.

Hochberg uvedl, že je rád, že úřady prosazují zákony, a doufá, že Mooreovou trest „trochu zabolí“ a snad ji i přiměje k tomu, aby želvy chránila. „Doufám, že si uvědomí, že to, co udělala, bylo nejen hloupé, ale i špatné,“ řekl.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

andorea ( 27. září 2015 10:37 )

Chce to ještě před propuštěním na kauci pár přesdržku z každé strany.

Zobrazit celou diskusi
Další videa