Norský miliardář nabídl uprchlíkům 5000 bezplatných nocí v luxusních hotelech

Autor: ČTK, sou - 
9. září 2015
07:45

Norský miliardář Petter Stordalen, který zbohatl z podnikání v oblasti hotelnictví, nabídl uprchlíkům přicházejícím do země celkem 5000 bezplatných nocí ve svých hotelech, informovala agentura AFP.

„Nabízíme uprchlíkům, kteří to potřebují, 5000 nocí,“ uvedl na svém twitterovém účtu majitel řetězce Nordic Choice se 170 hotely po celé Skandinávii a v Pobaltí. Nabídka se prý týká především těch lidí, na které nezbude místo v běžných ubytovnách pro žadatele o azyl v Norsku. Jeho zaměstnanci se prý postarají i o stravování ubytovaných uprchlíků.

Svůj krok Stordalen zdůvodnil tím, že osud Syřanů prchajících před válkou do Evropy se „týká úplně každého“.

Norská agentura pro migraci UDI už oznámila, že jeho nabídku zváží v případě, že nebudou její kapacity dostačovat.

Norské úřady v průběhu srpna zaregistrovaly 2313 žadatelů o azyl, většinou Syřanů, Eritrejců a Afghánců, což představuje nejvyšší počet za měsíc od roku 1990. UDI očekává, že do konce roku by mohlo v zemi podat žádost 16 tisíců lidí. Loni požádalo v zemi o azyl 11.480 osob.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud