Miamská policie střílela do fotografií Afroameričanů. Církev proti nim rozjela úspěšnou kampaň
Téměř živý cíl na střelnici. Miamská policie používala jako terč skutečné fotografie šesti Afroameričanů. Na šokující odhalení přišla Valeria Deant, která na jedné z fotek poznala svého bratra. Když se o tom dozvěděla veřejnost, luteránská církev rozjela kampaň, která získala pozitivní odezvu.
Valerie Deant se jednoho dne v prosinci rozhodla jít na střelnici National Guard Sgt. Když však předstoupila před terče, čekalo ji šokující odhalení.
Miamská policie používala fotografie šesti Afroameričanů jako terče na cvičišti. Každý z mužů měl v hlavě několik děr. Mezi šesticí mladíků byl Valeriin bratr.
Valerie zůstala v šoku stát. Hlavou se jí honila slova jako: „Proč je můj bratr používán jako cíl na střelnici?“
Odhalení šokovalo a pobouřilo veřejnost, ale policie zůstávala v klidu. Policejní náčelník J. Scott Dennis řekl, že policisté neporušili žádná pravidla a mezi policisty je také několik Afroameričanů.
Slova policejního náčelníka však obyvatele vůbec neuklidnila. Spíš naopak. Lidé chování ochránců zákona považují za ohavné a trestuhodné. Na facebookové stránce Washington Post se rozjela diskuse. Členové luteránské církve dokonce založili hashtag s názvem UseMeInstead.
„Cílem kampaně bylo vyvolat v lidech soucit, který vychází z našich služeb Kristu a jeho výzvy milovat naše sousedy,“ řekl Washington Post Reverend Joy M. Gonnerman.
Proti používání fotografií skutečných lidí jako cvičných cílů začali bojovat tím, že poslali své fotografie v duchovním límci a tradičním oblečení. Jejich kampaň se brzy rozšířila po celé zemi. Zapojili se do ní jak duchovní, tak obyčejní lidé. „Kampaní v podstatě říkáme: Situaci sledujeme a budeme jí věnovat pozornost,“ řekl Gonnerman Washington Post.