Miamská policie střílela do fotografií Afroameričanů. Církev proti nim rozjela úspěšnou kampaň

Autor: rc - 
30. srpna 2015
22:47

Téměř živý cíl na střelnici. Miamská policie používala jako terč skutečné fotografie šesti Afroameričanů. Na šokující odhalení přišla Valeria Deant, která na jedné z fotek poznala svého bratra. Když se o tom dozvěděla veřejnost, luteránská církev rozjela kampaň, která získala pozitivní odezvu.

Valerie Deant se jednoho dne v prosinci rozhodla jít na střelnici National Guard Sgt. Když však předstoupila před terče, čekalo ji šokující odhalení.

Miamská policie používala fotografie šesti Afroameričanů jako terče na cvičišti. Každý z mužů měl v hlavě několik děr. Mezi šesticí mladíků byl Valeriin bratr.  

Valerie zůstala v šoku stát. Hlavou se jí honila slova jako: „Proč je můj bratr používán jako cíl na střelnici?“

Odhalení šokovalo a pobouřilo veřejnost, ale policie zůstávala v klidu. Policejní náčelník J. Scott Dennis řekl, že policisté neporušili žádná pravidla a mezi policisty je také několik Afroameričanů.

Slova policejního náčelníka však obyvatele vůbec neuklidnila. Spíš naopak. Lidé chování ochránců zákona považují za ohavné a trestuhodné. Na facebookové stránce Washington Post se rozjela diskuse. Členové luteránské církve dokonce založili hashtag s názvem UseMeInstead.

„Cílem kampaně bylo vyvolat v lidech soucit, který vychází z našich služeb Kristu a jeho výzvy milovat naše sousedy,“ řekl Washington Post Reverend Joy M. Gonnerman.

Proti používání fotografií skutečných lidí jako cvičných cílů začali bojovat tím, že poslali své fotografie v duchovním límci a tradičním oblečení. Jejich kampaň se brzy rozšířila po celé zemi. Zapojili se do ní jak duchovní, tak obyčejní lidé. „Kampaní v podstatě říkáme: Situaci sledujeme a budeme jí věnovat pozornost,“ řekl Gonnerman Washington Post.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud