Assange se tak bojí o svůj život, že už tři roky nebyl na denním světle

Assange se tak bojí o svůj život, že už tři roky nebyl na denním světle
Autor: ČTK - 
29. 8. 2015
21:51

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange má strach z atentátu. Proto jen zřídka vychází na balkon ekvádorské ambasády v Londýně. Tam se už více než tři roky ukrývá kvůli švédskému zatykači a obavám, že by mohl být ze Švédska vydán do USA. Australan v interview s magazínem listu The Times hovořil o svém strachu, že bude zavražděn. Ze strachu proto nevychází na balkon a tři roky téměř nebyl na denním světle a čerstvém vzduchu.

„Různí lidé vyhrožovali bombovým útokem a vraždou,“ tvrdí Assange. Na počátku svého azylu na ekvádorském velvyslanectví přitom z balkonu promlouval ke svým příznivcům.

Assange je ve Švédsku podezřelý ze znásilnění. Případy dalších jeho sexuálních deliktů z roku 2010 už švédská prokuratura tento měsíc kvůli promlčení odložila.

Assange obvinění považuje za záminku, aby mohl být ze Švédska vydán do Spojených států, které ho viní z vyzrazení tajných informací.

Server WikiLeaks založil Assange v roce 2006. Od té doby portál zveřejnil mimo jiné statisíce utajovaných amerických vojenských zpráv a diplomatických depeší.

Doporučujeme
dobrotka ( 30. srpna 2015 02:19 )

A ma se opravnene ceho bat. Amici jsou bez sebe, ze jim nekdo nakoukl pod poklicku a jeste mel i tu "drzost", ze vsechno zverejnil. Obzaloba ze znasilneni je ucelova - holka, nebo holky, dostaly dobre zaplaceno, aby proti nemu svedcily. Normalnimu cloveku je z amiku blivno. Ne z tech obycejnych, ale z tech, co to tam ridi

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud