Atentát v Bangkoku: Dlouho ho připravovalo nejméně deset lidí

Autor: ČTK - 
20. srpna 2015
07:09

Do bombového atentátu v Bangkoku bylo zapojeno nejméně deset lidí a byl dlouho dopředu naplánován. Uvedl to dnes šéf thajské policie Somjot Pumpanmuang. Thajsko zároveň požádalo o spolupráci při pátrání po pachatelích nejhoršího bombového útoku v zemi Interpol, neboť člověkem podezřelým z umístění bomby v chrámu v centru thajské metropole je cizinec.

"Je to rozsáhlá síť. Příprav se účastnilo mnoho lidí," řekl dnes podle agentury Reuters Pumpanmuang s tím, že se útok chystal nejméně měsíc. "Patří tam ti, kteří hlídali na ulicích, připravovali bombu, ti přímo na místě a... ti, kteří znali únikovou cestu. Muselo jít nejméně o deset lidí."

O den dříve policie tvrdila, že ví o třech osobách podílejících se na útoku, po němž v pondělí zemřelo nejméně 20 lidí a desítky dalších byly zraněny.

Úřady východoasijské země zprvu nejevily zájem o mezinárodní spolupráci, ačkoli již ve středu přišly s teorií, že byl pachatelem cizinec. Dnes se obrátily se žádostí o spolupráci na mezinárodní policejní organizaci. Thajská policie již vydala zatykač na dosud neidentifikovaného cizince a vypsala odměnu milion bátů (686 000 Kč) za informace vedoucí k dopadení hlavního podezřelého.

Pátrá se také po dvou možných komplicích hlavního podezřelého. Oba zachytily kamery poblíž místa výbuchu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud