Otec upáleného osmnáctiměsíčního chlapečka z Palestiny podlehl zraněním

Autor: ČTK - 
8. srpna 2015
12:05

V izraelské nemocnici zemřel v noci na dnešek otec palestinského dítěte, které před týdnem uhořelo při žhářském útoku u města Nábulus na Západním břehu Jordánu. Čin mají pravděpodobně na svědomí židovští extremisté,  izraelská vláda ho odsoudila jako nepřípustný teroristický akt. Informují o tom zahraniční agentury.

Žháři v noci na 31. července zapálili dva domy ve vesnici Kfar Duma a zanechali na nich nápisy svědčící o tom, že šlo o akt pomsty. V jednom domě byla čtyřčlenná rodina. Osmnáctiměsíční Alí Davábša uhořel a jeho rodiče a čtyřletý bratr utrpěli popáleniny na 70 až 90 procentech těla.

Rodina dnes byla informována, že v izraelské nemocnici podlehl svým zraněním Alího otec, Saíd Davabšá. Pohřben bude ještě dnes, řekl podle agentury AP Alího strýc Násir Davábša.

Palestinská samospráva připsala odpovědnost za útok izraelské vládě. Palestinské radikální hnutí Hamás vyhlásilo v reakci den zloby a oznámilo, že od této chvíle je legitimním cílem jakýkoli Izraelec. Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás řekl, že se Izrael bude za tento nový zločin zodpovídat před Mezinárodním trestním soudem (ICC).

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu navštívil v nemocnici bratra uhořelého chlapce a v telefonátu s předsedou palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem slíbil, že izraelské úřady útočníky najdou a postaví před soud.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít