Saúdský princ chce věnovat majetek nějaké charitě. Nehledal tu pravou v Praze?

Autor: Petr Šour, Vera Renovica, všm - 
6. srpna 2015
06:05

Saúdskoarabský princ a nejbohatší Arab světa Al-Valíd bin Talál (60) přiletěl na pět dnů do Prahy. Důvod jeho návštěvy je záhadou. Blesk zjistil, že neměl žádný oficiální program na českém ministerstvu zahraničí. Šlo jen o příjemný výlet, nebo o něco víc?

Princ Al-Valíd bin Talál dorazil do Prahy v sobotu ve svém soukromém letadle. Ubytoval se v luxusním hotelu Four Seasons, který patří do jeho impéria. Už jen to vypovídá o tom, že nejde rozhodně o žádného chudáka. Naopak. Podle časopisu Forbes je 34. nejbohatší člověk na světě. Jeho jmění se odhaduje na 670 miliard korun.

Zajímavou otázkou ovšem je, kdo po něm takový poklad zdědí. Vypadá to totiž, že nikdo. Letos na tiskové konferenci oznámil, že celé své bohatství rozdá charitativním organizacím.

Práva žen

Na dotazy novinářů se zdráhal uvést přesné datum, řekl ale, že to musí být společnosti, která usiluje o posílení role žen ve společnosti. Ostatně emancipaci žen podporuje i nyní.

Hojně medializován byl například případ první saúdskoarabské pilotky Hanádí Zakaríjá al-Hindí, které princ zaplatil letecký výcvik v Jordánsku. Poté ji zaměstnal ve své společnosti jako svou osobní pilotku. V roce 2014 díky němu získala i oprávnění létat nad územím Saúdské Arábie, v níž má ovšem jako žena zakázáno řídit.

Neznamená to, že by případné dědice neměl. Byl dvakrát ženatý, obě manželství skončila rozvodem. Z prvního manželství má dvě děti. Jim očividně peníze ale přenechat nechce. 

Proč byl bin Talál v tuzemském hlavním městě, je záhadou. Možná zde hledal nové investiční příležitosti, vhodnou charitu nebo jen výletoval. Jisté je, že ve středu Prahu opustil a zamířil do Bratislavy. 

 


Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kamcerka ( 12. května 2017 08:38 )

Přišel se podívat kam postavit mešitu. To jsou ty investice v ČR a na Slovensku, tady jich je zatím málo...

an.manchester ( 25. ledna 2017 09:00 )

 Tento orinc mozna ma inteligenxi a chape, ze zeny maji na vic jak jen byt plodici stroje a otroci.Doba proroka byla odlisna. Mozna to jako 1 z mala pochopil, pokud ano at je vitan..

cuciktojemoje ( 6. srpna 2015 09:40 )

 Musí se přeci podívat na svoje nové poddané.a podpořit politiky v prípravě na naší novou budoucnost.

balika ( 6. srpna 2015 07:50 )

Princ si přijel prohlédnout svůj budoucí chalifát. Evropa je totiž slíbena Saudům a invaze již začala těmi "chudáky" imigranty s balíkem nových eur v kapsách a mobily, o kterých se Čechům jen zdá.

lidusa123 ( 6. srpna 2015 06:30 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud