Matka nechala ve vedru 5letou dceru v autě u švýcarského jezera. Holčička zemřela

Matka nechala pětiletou dceru v autě a šla se zbylými dětmi na výlet. Holčička zemřela (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
23. 7. 2015
11:21

Další úmrtí dítěte v rozpáleném autě! Čtyři hodiny nechala matka svou pětiletou dceru ve vedru ve svém vozu v kempu u Luganského jezera ve Švýcarsku a vyrazila se svými dalšími dětmi na výlet. Také Švýcaři řeší krátce po Slovácích případ skandálního opuštění dítěte s tím nejsmutnějším následkem.

Prý ji nechtěla budit a nechala ji spát. 3 až 4 hodiny v rozpáleném autě. Švýcarská matka z kantonu Thurgau vyrazila na dovolenou do kempu TCS Camping Lugano „La Piodella“ společně se svými čtyřmi dětmi.

Nejmladší, pětiletá holčička zůstala v autě, zatímco ostatní šli na výlet. Dívenka zemřela na následky přehřátí organismu. Přes den se teplota u Luganského jezera vyšplhala na 33 stupňů, v autě však byla ještě větší výheň.

Přivolaní záchranáři byli bez šance. Tragédii serveru Blick.ch popsali manželé Angelika a André, kteří do kempu vyrazili také. „Bylo kolem 20. hodiny, když tři sourozenci té holčičky běželi s křikem do stanu. Matka vzala klíče od auta a vyrazila na parkoviště. Děti dál plakaly a křičely. To, co jsme viděli, bylo strašné. Pětiletá holčička ležela bezvládně na zemi. Její matka se ji snažila oživit a volala o pomoc,“ vypověděli turisté. 

Holčičku se zachránit nepodařilo. Matka i 15letá sestra dívenky se zhroutily a skončily v nemocnici. Jsou v péči psychologů, kteří upozorňují na to, že jde o zvlášť složitý případ, neboť jsou do něj přímo zapojené další děti nezodpovědné matky.

Ve stávající vlně veder přitom nejde bohužel o ojedinělý případ. 56letý otec Jozef K. nechal dvouletou Kristínku v rozpáleném autě ve slovenské Nitře. Tam se po poledni vyšplhala teplota na 36°C!

Policie s ním již zahájila trestní stíhání kvůli opuštění dítěte. Muž zaparkoval auto i s holčičkou před domem, v němž je mimo jiné kavárna. Na to, že je ve vozidle dítě, které nejeví známky života, policii upozornili kolemjdoucí. Ani v tomto případě nemohli již záchranáři dítěti pomoci. A také zde byla holčička v autě několik hodin. Slovenská média uvedla, že dítě mělo po celém těle popáleniny a puchýře. Otec ji prý měl odvézt do jeslí, ale zapomněl na to. Také on je pod vlivem uklidňujících léků, policie proto s výslechem čeká.

Matka (32) holčičky se zhroutila. Jozef K. je přitom rozvedený, z prvního manželství má dvě děti, potomky však má i z druhého vztahu.

Připomnělo to případ z loňské června z polské obce Rybnik, kde tříletou dceru zapomněl v autě otec, který ji měl vézt pro změnu do školky. Vyrazil však místo toho do práce a až po práci si uvědomil, že holčička zůstala v autě...

Doporučujeme
ma-ka ( 23. července 2015 16:30 )

Hlavně nechápu, že si řidič před odchodem od auta to auto nekontroluje, co kde je vidět a není atp. Pže pak tam dítě zapomenout nelze

janieem ( 23. července 2015 15:44 )

Poslední dobou mám pocit, že by i na to mít dítě měli lidi projít nějakým "testem". Prostě nechápu, jak může někdo zapomenout dítě v autě!!! Tak si je nemaj pořizovat, když myslí na tisíc jinejch věcí (prostě každej má starosti, ale jednou mám dítě a mám za něj zodpovědnost kruci ne??). Je mi to vždycky tak děsně líto, sama děti mít nemůžu a vždycky jsem po nich toužila a tyhle zprávy jsou pro mě fakt hrozný. Někdo má to štěstí, že to dítě mít může a absolutně si toho neváží

calexandra ( 23. července 2015 13:41 )

proboha, co sem tahas geografii, vzdyt to je uplne jedno...tady jde u zcela neco jineho!!! jdi si stezovat na lamparnu... odehrala se dalsi velmi smutna tragedie a ty resis tyhle bezpodstatne detaily...

mi1sa ( 23. července 2015 13:30 )

Kurňa a přitom je takové kvantum maturantů a vysokoškoláků.Dřív to pochopil i soustružník.

tummy ( 23. července 2015 13:08 )

 ti lidé snad nejsou normální, jak nechat dítě samotné v autě to prostě neexistuje, co když se vzbudí jako že většinou ano, po tom co to auto zaparkuje, kde má to dítě potom hledat matku?? Absolutní nezodpovědnost

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa