Česká auta ve smrtící palbě na Ukrajině řeší policie. Jedno je kradené

Autor: Jan Kálal, Richard Veselý - 
13. července 2015
14:55

Vozidla s pražskými poznávacími značkami uprostřed divoké přestřelky na Ukrajině. Takový obrázek nabídlo o víkendu Mukačevo, město jen 50 kilometrů od slovenských hranic. Byli v nich i čeští řidiči? Zřejmě ne, minimálně luxusní bílé audi s „kmotrovskou“ SPZ 6666 je totiž kradené. Případ ale už vzbudil zájem české policie.

Víkend v západoukrajinském městě Mukačevo byl ve znamení násilností. Radikálové z Pravého sektoru tu napadli sportovní klub, který vlastní místní zákonodárce Michail Lano. V konfrontaci s ukrajinskou policií tu dva lidé zemřeli a další čtyři byli zranění, v akci měly být dokonce granátomety. Ale také auta s pražskými poznávacími značkami, jak už v neděli upozornil Blesk.cz.

Muže v maskáčích a se samopaly tak doplňovaly SPZ jako 3AR4435, 1AV6666 a 8A63457. Právě auto se čtyřmi šestkami je přitom „známá firma“. Server Lidovky.cz ho před třemi lety zaznamenal v pražských ulicích naproti Národnímu divadlu, kde jeho řidič nevybíravě parkoval na chodníku.

Od 1. května je ale „audina“ vedena v policejní databázi odcizených vozidel. A během uplynulého víkendu si s ní někdo zajezdil po Mukačevu.

Auta s českými SPZ uprostřed bojů na UkrajiněAuta s českými SPZ uprostřed bojů na Ukrajině | Youtube.com

Expert: Češi tam nejspíš nebyli

„Je skoro jisté, že se nejednalo o Čechy. V této oblasti hodně lidí, kteří tam něco znamenají, jezdí v autech s českými espézetkami. Policii to nevadí, přestože jsou některá z nich kradená. Jsou tam dokonce značky luxusních aut, která se prostě nikdy nezastavují. Většinou se jedná o špičky tamního podsvětí nebo lidi na ně přímo napojené,“ řekl Blesk.cz expert, který se v ukrajinském prostředí často pohybuje.

Video Auta s českými SPZ v bojích na Ukrajině - youtube.com/Mustafa Nayyem

Policie analyzuje záznam, ozve se na Ukrajinu

Případem kradeného auta, které se najednou objevilo na videu, se nicméně už zabývá česká policie. „Je na místě využití institutu mezinárodní spolupráce, aby se dostalo ideálně zpět k majiteli,“ řekl pro Blesk.cz pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

„Zmiňovaný záznam jako Police ČR již máme a důkladně analyzujeme. Vozidlo, které je nahlášeno jako odcizené v ČR, je zavedeno v databázi odcizených vozidel, tedy v Schengenském informačním systému, i databázi Interpol a je v pátrání, v této souvislosti budeme kontaktovat i ukrajinské kolegy,“ připojil tiskový mluvčí policejního prezidia David Schön.

jerry ( 13. července 2015 17:07 )

Už aby tam Putin udělal pořádek.

tomik007 ( 13. července 2015 16:45 )

 ZAORALEK by je mel zachranit jako tu ANCZU a TONCZU

balika ( 13. července 2015 16:23 )

Je to dar Kavárny nebo ti hodní Ukrajinci kradou?

pajikxxx ( 13. července 2015 15:50 )

 Pojeďte letos na dovolenou na Ukrajinu, vaše auto už tam je

dzelo ( 13. července 2015 15:45 )

Co na tom ta naše debilní policie pořád analizuje. Tento stát musí mít ve světě strašnou pověst když není schopný vyřídit používání našich značek a kradených aut "fašisty z Pravého sektoru"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud