Šokující tvrzení Porošenka: Na Ukrajině je prý 200 tisíc ruských vojáků

Autor: mb - 
1. 7. 2015
14:20

Ukrajinský prezident Petro Porošenko (49) poskytl rozhovor italskému deníku Corriere della Sera a doslova šokoval novináře. Na Ukrajině prý operuje již 200 tisíc ruských vojáků! Přitom před zhruba měsícem mluvil „jen“ o devíti tisících!

„Nyní se na našem území na příkaz Putina (ruský prezident Vladimir Putin, pozn. red.) nachází 200 tisíc mužů, kteří mají k dispozici těžkou techniku, sofistikovaný raketový systém i protiletecké zbraně. Jedna z těch zbraní sestřelila loni malajsijský letoun,“ tvrdí Porošenko.

Čtvrtina ruské armády?

To, že na Ukrajině působí ruští vojáci, tvrdí shodně NATO i ukrajinská vláda. Cifra 200 tisíc však působí neuvěřitelně. Ruští vojáci by museli mít téměř nadlidské maskovací schopnosti, vezmeme-li v úvahu, že 4. června Porošenko oznámil přítomnost „pouhých“ devíti tisíc ruských vojáků.

Ukrajinský ministr obrany Stěpan Poltorak (50) ovšem o čtyři dny později už mluvil o 42 500 vojácích a 558 tancích. Nyní ale ministra opět „trumfl“ prezident s cifrou 200 tisíc, což by byla více než čtvrtina ruské armády!

Moskva nařčení odmítá

Moskva přítomnost svých vojáků na Ukrajině popírá a opakovaně Západ vyzývá, ať předloží důkazy. Ruský prezident Putin (62) v prosinci 2014 připustil, že na Ukrajinu jezdí z Ruska „dobrovolníci, kteří vyslyšeli volání srdce“. Kreml naopak viní Kyjev z toho, že se místo dialogu rozhodl pro silové řešení situace na východě Ukrajiny.

Kvůli občanské válce Ukrajinu dle OSN opustilo již 1,45 milionu lidí. Šéf migrační služby Ruské federace, Konstantin Romodanovskij, dokonce mluví o 2,6 milionu Ukrajinců, kteří jsou nyní v Rusku. Z toho více než polovina pochází právě z jihovýchodu země.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tgbg ( 1. července 2015 18:05 )

Ruští prašiví fašističtí hnoji mají hlad a to číslo, které uvedl Porošenko bude ještě hodně malé. Rusáčtí teroristi takto podobně vyžírali i Československo, než jsme je za pomoci spojenců z NATO a USA vypráskali.

ivoadler ( 1. července 2015 17:33 )

Ono to s tou ruskou útočností nějak nevychází a tak se musí lhát. Ovšem tahle míra lhaní už překračuje všechny meze.

zadnice ( 1. července 2015 16:31 )

Porošenko je totální "výplodek" a lhář!!!

otylie.z.bolivie ( 1. července 2015 16:30 )

Porošenko má dost, každý už na Ukrajinu kadí a on neví co. Pos.ral si to sám. Východ Ukrajiny odkrojit a přidat k Rusku, stejně tam žádnej Ukrajinec nežije.

konimrd ( 1. července 2015 16:24 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa