Odvážní Tunisané: Při masakru na pláži kryli turisty vlastními těly

Autor: shp - 
29. 6. 2015
15:35

Tunisané se ukázali při teroristickém útoku na pláž ve městě Sousse jako praví hrdinové. Britové, kteří masakr přežili, vypověděli, jak je chránili vlastními těly, aby se turisté dostali do bezpečí. Pomohli tak zachránit několik životů…

Tito lidé v pozadí vytvořili živý štít, aby chránili vedlejší hotel, nepřihlížejí, zachránili spoustu životů,“ citoval britský list The Independent turistu Johna Yeomana, který chválil Tunisany na Twitteru. Právě on byl jedním z těch, kteří měli štěstí a masakr přežili.

Jeho žena tvrdí, že se běsnícímu teroristovi postavil kuchař a křičel, ať utečou a zachrání se. Ostatní zaměstnanci pak podle ní vytvořili barikádu ze svých vlastních těl. „Přes nás nepřejdeš, leda bys nás zabil,“ křičeli prý na něj.

Terorista Sajfaddí Rizkí (†23) tak neučinil a vydal se vraždit jiným směrem. Pro Islámský stát chtěl vraždit jenom zahraniční turisty. „Neexistují slova, která by vyjádřila, jak jsme jim vděční,“ řekla paní Yeoman o odvážných zaměstnancích hotelu.

Radikál postřílel na pláži 38 lidí. Zhruba 30 z nich byli britští turisté. Poté skonal po dvou výstřelech místního policisty. Komplic Rizkího pláchl neznámo kam.

Video Děsivý 11minutový záznam ukazuje teroristovo běsnění v Tunisku. - Reprofoto youtube.com
360p 240p

Doporučujeme
covampotom ( 29. června 2015 16:26 )

Jenom to jestli to nebylo jako v té historce z války, jak se podle reportáže partyzán s protitankovým granátem vrhl pod pásy německého tanku s výkřikem "Za stranu a lidi"... A pamětník šeptá "Ale tak to přece nebylo, on nekřičel Za stranu a lidi, ale Zasraný náledí...".

ruudazvostravy ( 29. června 2015 15:45 )

 Tak že vodvážný Tůnysani to skrátka vitůnily.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa