V Dillí zatkli prodejce pančovaného alkoholu: Zemřelo kvůli němu více než sto lidí

Autor: ČTK - 
24. 6. 2015
10:17

Indická policie zatkla muže, který dodal místním obchodníkům v Bombaji pančovaný alkohol, po jehož konzumaci zemřelo více než 100 lidí. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News.

Šestadvacetiletý muž alkohol propašoval ze sousedního státu Gudžarát a zásobil jím nelegální prodejce lihovin v přístavu Bombaj. Podezřelého policie zadržela v metropoli Dillí. 

První případy otravy se objevily minulou středu v chudinské čtvrti Malad na severu Bombaje. Od té doby otravě alkoholem podlehlo 102 osob, 40 dalších je léčeno v nemocnicích. 

V minulých dnech bylo v souvislosti s případem zatčeno v Bombaji sedm lidí, včetně dvou žen. Hlavní dodavatel alkoholu ale po incidentu uprchl z Bombaje a podle policie bydlel u přítele v Dillí.

Podobné případy otrav jsou v Indii poměrně běžné, protože chudí si nemohou dovolit koupit licencovaný alkohol. Podle policie byla pravděpodobnou příčinou smrti obětí otrava metanolem, vyšetřování ale musí tento předpoklad ještě potvrdit.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa