Masakr v pivovaru: Gangsteři postříleli 10 lidí

Autor: ČTK - 
20. června 2015
11:02

Deset lidí zemřelo v distribučním centru pivovaru u severomexického Monterrey při střelbě, kterou má podle úřadů zřejmě na svědomí některý z místních drogových kartelů. Několik ozbrojených mužů v pátek večer přijelo ve dvou automobilech a začali střílet po zaměstnancích pivovaru Corona ve městě García.

Útočníci sedm těl svlékli a odnesli si 10 000 pesos (necelých 15 600 korun) v hotovosti, řekl agentuře AFP zdroj obeznámený s vyšetřováním.

Sedm osob bylo mrtvých na místě a tři zemřeli na následky svých zranění v nemocnici, řekl mluvčí policie státu Nuevo León Jorge Domene.

Okolí tragédie policie ve spolupráci s armádou uzavřela. Motiv střelby je zatím nejasný. Podle prokurátora Javiera Florese však úřady vyšetřují možné zapojení některé z místních zločineckých organizací, které v nedávné minulosti v Monterrey a okolí zabily desítky lidí.

García, která má zhruba 145 000 obyvatel, je domovským městem nového guvernéra státu Nuevo León Jaimeho Rodrígueze, který se po volbách na začátku června stal prvním politicky nezávislým guvernérem v dějinách Mexika. Značnou popularitu si získal bojem proti drogovému kartelu Zetas v době, kdy byl starostou Garcíi.

V oblasti Monterrey docházelo v minulosti k podobně tragickým útokům relativně často, páteční střelba však přišla po více než roce bez násilností. Místní obyvatelé mají ještě v živé paměti masakr z roku 2011, kdy členové Zetas vypálili za bílého dne kasino, jehož majitelé odmítali platit výpalné. Zemřelo při tom 52 lidí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud