Sobota 31. říjen 2020
Svátek slaví Štěpánka, zítra Felix
Oblačno, déšť 13°C

Babiš pro Blesk o volbách, skládání koalic, covidu i vládních účtech

Aktualizováno -
4. října 2020
13:10
Autor: Jakub Veinlich - 
4. října 2020
08:10

Premiér Andrej Babiš (ANO) zapil v sobotu večer výhru panákem, že nešel s opozičními lídry na pivo, mu nevadí. V pořadu Ptám se, pane premiére s moderátorem Jakubem Veinlichem promluvil na Blesk.cz o tom, jak vidí vznik krajských koalice bez ANO. Podle něj je snaha Babiše odstavit, ale jinak ho prý nikdo nezničí. U koronavirových opatření zmínil v komunikaci především u krajských hygien, kterých chybí centrální řízení, uvedl premiér. Potvrdil i to, že chce kandidovat na předsedu hnutí ANO v příštím roce.

Premiér Andrej Babiš už v sobotu uvedl, že považuje výsledek hnutí ANO, které vyhrálo v 10 krajích, za skvělý. Poděkoval všem občanům, kteří i přes koronavirovou epidemii přišli k volbám. Kvůli mediální masáži a stálé kritice vlády měl z voleb obavy, jediným programem opozice je podle něj porazit Babiše ve sněmovních volbách příští rok. Předseda kabinetu též uvedl, že nehodlá zasahovat do vyjednávání o koalicích v jednotlivých krajích, je to podle něj na tamních organizacích.

Video Babiš o covidu: Situaci zvládáme, formuláře v hospodách nebudou a nákupní doba pro seniory také ne - Blesk - Jakub Veinlich, Jan Jedlička

„Mám z toho upřímnou radost. De facto možná ještě větší než v roce 2017. Byla tady obrovská nejistota, jestli přijdou naši voliči, dají nám hlasy, nepodlehnou různým dezinformacím,“ řekl Babiš. V souvislosti s opozicí mluví o spiknutí nenávisti. „Bylo neuvěřitelné v debatách, jak někteří lídři Babiše nenávidí. Jediný jejich program je porazit Babiše příští rok,“ dodal premiér.

Krajské volby
Konečné výsledky voleb v ČR
Obnovit výsledky
ANO
178
21,83 %
604 441 hlasů
Piráti
91
12,03 %
333 153 hlasů
ODS
53
6,97 %
192 946 hlasů
STAN
40
6,05 %
167 459 hlasů
SPD
35
6,14 %
169 978 hlasů
Sečteno 100 %
Účast 38 %

Připomeňte si volební superdebatu Blesku i předchozí díl pořadu Ptám se, pane premiére:

Video Emotivní spor o nouzový stav i covidová opatření: Lídři v superdebatě Blesku řešili i strach voličů - Blesk - Jan Jedlička, Vera Renovica, Jaroslav Šimáček

Video Babiš pro Blesk o cestách do ciziny, změně u obchodů, rouškách i otevírání bazénů - Blesk TV

ivalen ( 13. října 2020 15:06 )

Při první kandidatuře jsem volil Babiše, to jsem ho neznal a věřil mu. Dnes, když ho člověk poslouchá, tak jen mele pokaždé něco jiného a pořád jen něco slibuje - skutek utek. To, že dopustil zrušení opatření proti kovidu již v létě přináší dnes tyto výsledky. Babiše jsem znovu už nikdy nevolil. Ovšem to, že vyhrál většinou volby v krajích a ***í se tam v koalicích ODS a Fiala se svou stranou bude zase u moci, to se mi nelíbí vůůbec.

tomik007 ( 10. října 2020 16:57 )

Dufám ze sis prikryl klavesnici igelitom

luder ( 10. října 2020 13:23 )

Ti co vyřvávají proti StB! A co tihle? Agent StB Havel (Tomis), prezident, zvolený komunisty ( člen KSČ 1962 – 1966), agent StB Dienstbier st. ministr, Jan Ruml (pastýř) ministr vnitra, poté další agenti StB - ministři Vondra, Kocáb (MUK ve službách KG, potom prof. P.Eben (Petřík), Vlasta Chramostová (Klára), umělec Bartoška (Narcis), Přeučil (Klaun), Václav Neckář (Bacil), Smoljak Ladislav (Stožický), JanTříska (Toman) Kavan (Kato), Dominik Hašek (hokejista), rež.Vorlíček (Vašek), europoslanec za TOP 3% Štětina (Plavec), kandidáti na prezidenta agent StB pedofil Drahoš (BAS) a agent StB Horáček (Sázkař), atd - ttp://www.rac-bohe­mia.sz­m.co­m/stb­.htm. Tak nevím, co ty vyfetované havloidní mozky mají proti StB. Opravdu to nechápu.

panda82 ( 9. října 2020 08:54 )

Jaké koalice, slepenec , jen aby chytli koryto, osobnost tam není žádná, jen pijavice, nemakačenka, kvůli takovým roste dluh,

bigoseman ( 5. října 2020 18:37 )

Semiku,semiku,ty ses ve skole spatne ucil! Ty se vubec neucil!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud