Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

„Vstává dřív než já.“ Babiš věří Havlíčkovi a promluvil o vyhazovu Kremlíka

Video se připravuje ...
Autor: Jaroslav Šimáček, for - 
19. února 2020
12:00

Premiér Andrej Babiš (ANO) okomentoval v pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére problémy na ministerstvu dopravy. Předseda vlády trvá na tom, že nevěděl o údajném úplatku 1,5 milionu korun, který měl exministrovi dopravy Vladimíru Kremlíkovi (za ANO) nabídnout právník Martin Janoušek k zakázce na mýtného auditora. Babiš řekl, že je alergický na korupci a Kremlík to měl nahlásit. K novému  „superministrovi“ Karlu Havlíčkovi (za ANO) podotkl, že je, stejně jako on, muž z byznysu. A věří mu. Dokonce prý Havlíček vstává dříve, než on sám. 

„Já jsem o tom úplatku nevěděl, dozvěděl jsem se to z médií. Pan Kremlík mě o tom neinformoval. My jsme protikorupční hnutí a jsem alergický na korupci, a když se něco takového vyskytne, je potřeba to nahlásit,“ řekl v pořadu Ptám se, pane premiére Andrej Babiš (ANO). 

Video  Ptám se, pane premiére - Pivo a DPH, EET, min. dopravy 
Video se připravuje ...

Kremlík je podle Babiše pracovitý a má „tah na branku“, ale prostě jen nezvládl zakázku. „Uvěřil svým úředníkům, ale měl si to prověřit. Když pak pokračoval v bránění, tak jsem ho odvolal. Viděl jsem, že to není možné takto organizovat. Není možné, abych se dozvěděl o zakázce za 400 milionů z médií,“ dodal ke Kremlíkovi pro Blesk.

Zachrání dopravu „superministr“ Havlíček?

Hnutí ANO vede resort dopravy už šest let. Prvním ministrem za hnutí byl Antonín Prachař, který byl nominován koncem ledna 2014. Neudržel se ale dlouho a rezignaci podal ještě téhož roku v listopadu. Po něm převzal vládní křeslo Dan Ťok - ani jemu se ale nepodařilo resort stabilizovat. Naopak si sebou Ťok táhl několik přešlapů.

Vládě je vyčítáno, že za šest let v dopravě nic nedokázali. Předseda vlády se ale bránil. „V roce 2014 jsme zdědili rozpočet. Nebyly projekty a nebyly vykoupené pozemky. Oni 19 let řešili jenom výkup pozemků, jasně jsme s tím pohnuli!“ řekl Blesku.

Video  Babiš o odchodu z politiky, pivu, drahém bydlení i koronaviru: Celý záznam pořadu Ptám se, pane premiére  - Jaroslav Šimáček
Video se připravuje ...

Premiér věří, že nový „superministr“ Karel Havlíček (za ANO) dopravu, ale i post víceministra a ministra průmyslu a obchodu zvládne. „Je jako já z byznysu. My jsme něco v životě odřídili, pane redaktore. My jdeme 6. března na ředitelství silnic a dálnic, abychom to zkontrolovali. Jsme tu, abychom stavěli,“ řekl.

„Jsem strašně rád, že jsem jej ukecal, aby mi pomohl. Vstává dokonce dříve než já. Myslím, že v půl páté. Já ve třičtvrtě,“ doplnil. Právě na ranní vstávání se Karla Havlíčka ptaly Blesk Zprávy. Havlíček nám prozradil, že takto vstává už dvacet let. 

Video  Havlíček: Doprava je hypernáročná, ale zvládnu to  - Blesk - Nikola Forejtová
Video se připravuje ...

.tg.bb ( 20. února 2020 09:10 )

A kdyby toho ještě nebylo dost:

Babiš v Blesku: O „kytkovém milenci“, svatbě syna, „peklu“ na dovolené s Monikou i odchodu

iezidedek ( 20. února 2020 07:36 )

Miluji pana Babiše a chtěl bych s ním mít dvě děti a jednu surikatu.💖

.tg.bb ( 19. února 2020 21:44 )

A kdy vstává zahradníkovi?

.tg.bb ( 19. února 2020 21:44 )

Babiš v Blesku řekl, kdy skončí v politice. A Ústavnímu soudu vytkl politizaci.

Babiš kvůli drahému bydlení peskoval banky.

Babiš v Blesku: O odchodu z politiky, pivu, důchodech, drahém bydlení i koronaviru

Babiš „odpálkoval“ kritiky: U piva se pro lidi nic nemění a EET…
„Vstává dřív než já.“ Babiš věří Havlíčkovi a promluvil o vyhazovu Kremlíka

ingmarie ( 19. února 2020 16:10 )

A kdy vstává Monika a zahradník .? Ať to je komplet

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa