Kramného velké vítězství: Vražda Moniky a Klárky půjde znovu k soudu?!

Autor: ljš - 
20. prosince 2017
15:46

Vánoce budou pro Petra Kramného plné naděje! Státní zástupce Vít Legerský, který ho před dvěma lety poslal za mříže, uznal, že nové posudky jsou důvodem pro obnovu procesu. Blesk.cz to řekli zástupci Spolku Šalamoun.

Důvodem změny názoru státního zástupce jsou nové posudky z oboru soudního lékařství, které obhajoba získala. Legerský se k nim vyjádřil už v září, najevo to vyšlo ale až před Vánoci, když si na jeho postupy Spolek Šalamoun stěžoval u vrchního státního zástupce Pavla Zemana.

Ten ve svém vyjádření odhalil překvapivou informaci.Dne 12. 9. 2017 státní zástupce Mgr. Vít Legerský vyrozuměl právní zástupkyni odsouzeného Petra Kramného JUDr. Janu Rejžkovou, a to s odkazem na ustanovení §280 trestního řádu. Sdělil jí, že jejím prostřednictvím informuje odsouzeného Petra Kramného o tom, že předmětný znalecký posudek Prof. MUDr. Ivo Šteinera, CSc. ze dne 18. 7. 2017 by mohl být okolností, jež by mohla odůvodnit návrh na povolení obnovy řízení v jeho prospěch,“ píše ve svém odůvodnění, proč není důvod na Legerského kárnou žalobu podávat. Podle něj státní zástupce postupoval správně.

Po žalobcově kladném vyjádření navíc obhajoba přišla s dalším posudkem, za kterým stojí neméně uznávané jméno. I patolog Alexandr Pilin se za Kramného postavil a stejně jako jeho kolega odmítl, že by příčinou smrti Moniky a Klárky mohl být elektrický proud. V Kramného prospěch pak navíc hovoří i další posudek z oboru biomechaniky.

O obnovu procesu může žádat jak sám Kramný, tak jeho obhájkyně Jana Rejžková. Dosud to neučinili. Spoléhali totiž nejprve na dovolání k Nejvyššímu soudu a po jeho zamítnutí čekají na to, jak dopadne poslední instance, kterou je Ústavní soud. 

Pokud návrh na znovuotevření případu obhajoba podá, bude o něm rozhodovat Krajský soud v Ostravě. Obrat v názoru státního zástupce pro Kramného znamená naději, že by rozhodnutí mohlo dopadnout v jeho prospěch.

Video Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se! - Jan Jedlička

jjusa ( 23. ledna 2018 08:31 )

NEROZUMÍŠ TEXTU a vykašli se na to co nevidět budeme chytřejší není třeba se dohadovat O NIČEM!

..krakonos500 ( 22. ledna 2018 16:57 )

Obhajoba si objednala falšování posudků u prokuratury? Takovou blbku se hned tak nevidí. Asi máš místo mozku Kramného blitku, o které tu nepřetržitě básníš

satanas ( 20. ledna 2018 10:33 )

POzdrav Panbu, Jusinko! Tebe aby clovek pohledal! TY "pleskaci " snama zachazeji, vid? Asi jsme ohrozenim "Demokracie"...NEjen policie pracuje na objednavku,,celej ten "Ceskej Demokratismus" je povedehej..GAuneri maji pree a obycejnej clovek je vubec nezajima..TYpicke CEsko..Brrr.

jjusa ( 20. ledna 2018 08:24 )

Je to možné,ale záleží na zadavateli který si tu objednávku objedná u policie a také si myslím že s objednávkou(Babiše)nemohl nic udělat ani Pelikán...Pokud narážíš na objednávku vraha své rodiny tak ti je jasné proč šli šalamouni,Válková a Černochová s tím před parlament,počítali že poslanci ovlivní Pelikána a vrah bude doma.Moc se spletli a parlament se na ně vykašlal u toho spali,pili kafe nebo se bavili a nějaký vrah své rodiny je nezajímá,nebo věří že vrahem je a ten sedí na správném místě.Taky si myslím-(jsem přesvědčena)že ty posudky od "chytrých expertů"jsou dělány právě na objednávku obhajoby a doufám že policie tu"objednávku smete ze stolu"protože s posudky budou pracovat jiní.

..krakonos500 ( 20. ledna 2018 01:11 )

Premiér teď v parlamentu veřejně přiznal, že policie pracuje na objednávku. Ví to přesně, protože tento rezort spracuje celé minulé volební období i nyní jeho partaj. Takže začíná být jasné, jaké jsou skutečné důvody tvorby falečných posudků obžaloby.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud