Bývalá šéfka státních zástupců Vesecká: Zastala se Kramného!

Autor: rc - 
5. července 2017
20:03

Petra Kramného se zastala bývalá šéfka Nejvyššího státního zastupitelství Renata Vesecká, která v současné době pracuje jako advokátka. České justici vytýká, že Kramného poslala za mříže, aniž by byl zjištěn přesný mechanismus, jak k vraždě došlo.

Od soudu s Petrem Kramným uplynul už více než rok, stále se ale objevují spekulace, že je nevinen. Nejslavnějšího českého vězně se dokonce zastala i bývalá šéfka Nejvyššího státního zastupitelství Renata Vesecká, která dala rozhovor spolku Šalamoun, který dlouhodobě bojuje za Kramného nevinnu. Právě spolek Šalamoun před časem upozornil na to, že bylo manipulováno se snímky vzorků tkání srdcí zemřelé Moniky a Klárky. Manipulaci s důkazy v kauze Kramný potvrdila i policie a Vesecká tuto skutečnost považuje za zvlášť závažnou.  

Podle Vesecké nejde v současné justici o to, aby byla prokázána pravda, nýbrž o to, aby byl někdo za trestní čin odsouzen. "V trestním procesu a speciálně v odsuzujícím rozsudku by však nikdy nemělo zaznít, že sice přesně nevíme, jak došlo k následku, avšak s největší pravděpodobností takto," vysvětlila.

Vesecká se vyjádřila i ke skutečnosti, že jsou znalci obhajoby z případu Kramný Radek Matlach a Igor Fargaš za své posudky trestně stíháni. „Někdy prohlášení státních zástupců ohledně postihu znalců v konkrétních kauzách připomíná odvetné a zastrašovací akce. Je to nastolený trend, který se možná leckomu líbí, avšak pouze do té doby, než se začne týkat jeho samotného,“ podotkla.

Nejvíce se však bývalá nejvyšší státní zástupkyně pozastavuje nad tím, že soud přesně neurčil, kdy a jakým způsobem k vraždě přesně došlo. „Jestliže není znám mechanismus, pak nemůže být ani úspěšně posouzeno zavinění jakožto podstatná součást jednání pachatele. Těžko si lze představit objektivní rozsudek za předpokladu dodržení všech základních zásad, pokud žádný z důkazů neobjasní způsob, jak byl následek spáchán,“ řekla Vesecká.

Renata Vesecká o stíhaném Petrovi K.: Musí na něj něco mít:

Video  Renata Vesecká o stíhaném Petrovi K.: Musí na něj něco mít.  - David Turek, Petr Soukup

Vše o kauze Petr Kramný naleznete: ZDE!!

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jjusa ( 15. července 2017 21:51 )

Lžeš jak Kramný,co chtěl je vylhané jako všechno co řekl.Byli ve stejném hotelu jako předtím,kde si mohl připravit dráty a proto chtěl stejný pokoj,proč by se jinak dohadoval?Musel by to znovu připravit a už nechtěl čekat.Je tak blbý že u soudu řekl že pod nočním stolkem byly poškozeny dráty.Kdyby tě nezajímalo co plácá Kramný,nezajímala by tě ani justice.Ty si potřebuješ jen zanadávat nebo jinde nemáš s kým a tady si to můžeš dovolit.

..krakonos500 ( 15. července 2017 12:18 )

jjusa zase lže jako ve službách naší prohnilé justice. Kramný ani nechtěl jet do Egypta, ale na Slovensko, protože spláceli auto, které měli na dluh. Navíc byli v jiném hotelu, než bylo plánováno, protože ten původní byl obsazen či co a tak museli jinam, do hotelu, který byl právě po deratizaci. Další kramnokonečník tu tvrdí, že je PK vrah na 100%. Odkud má ta procenta? Viděl nějaký důkaz? Nebo je jen zfanatizovaný bulvárem a jako užitečný blb papouškuje, co mu natloukli do řepy? Co plácá PK mne nezajímá, mne zajímají jen postupy naší prohnilé justice. A manipulace s kramnokonečnickými omezenci je asi jejich nová taktika.

jjusa ( 14. července 2017 09:37 )

Naštvaná a běsníš jen ty i s těma tvýma dalšíma nickama,že si nemůžeš pomoct a nic nezabýrá,dokonce už ani Kramnovrazi a kramnokonečníci.To víš všechno jednou přestane bavit i Kramný s kramnovrahy a kramnokonečníky!!!

jjusa ( 14. července 2017 09:06 )

Kdybych potřebovala znát statistiky určitě si je vyhledám!!!Vylhaná je celá ta otrava v Egyptě a především jeho.Celou dobu co s nimi byl a čekal až si bude jist že jsou mrtvé vymýšlel otravu kterou přehnal a teď ji nevysvětlí žádný expert.Kdyby to byla"TA" otrava,nemusel by čekat tak dlouho a to slovo HELP mohl zavolat dříve,nebo dokonce když mluvil s uklízečem(když si uměl říct o toal.papír a vodu)nezakázal by mu vejít do pokoje,ale zavolal by ho ať vidí že jim není dobře,ten by se už postaral,když to Kramný neuměl!Kramný tam s tím jel že se vrátí sám,nebo že se Monika nerozvede a zůstane s ním.Možná si ty dráty připravil při předešlé dovolené a proto se dohadoval o ten stejný pokoj jako měli před tím.Proč by jinak trval na tom předešlém?Neměl důvod,většina pokojů je stejných ale musel by si to připravovat znovu a už to chtěl mít s krku,matka na něj tlačila aby se ji zbavil a on to pochopil tak jak to udělal.

Jolanda ( 14. července 2017 07:59 )

Zpráva ČTK uvádí, že ročně umře 2,2 milionu lidí na kontaminované potraviny. Kdyby k případům pustili ostravské švindlíře, tak by zemřeli na el. proud, a to i v těch oblastech, kde proud ani nemají. Zmanipulovaná kauza Kramný, napřed určili vinu a pak se snažili napasovat našvindlované důkazy, které objevili nikoliv při pitvě, ale až za dva a půl roku od ostravské pitvy. Pak schovávali vzorky, aby to na ně neprasklo. Kramnovrazi - kramnokonečníci jsou pěkně naštvaní a běsní, že se podvody provalily a že a noví experti z oboru lékařství proud vyloučili!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud