Vraždil Kramný elektřinou? Proti je video z české pitvy i egyptský lékař!

Autor: ljš - 
3. 6. 2017
05:01

Zpochybňuje klíčovou otázku případu Kramný! Egyptský patolog, který pitval těla Moniky a Klárky krátce po jejich smrti, je přesvědčený, že jeho čeští kolegové nemají pro zásah eletrickým proudem dostatečné důkazy. Trvá na tom, že spáleninu na krku Moniky, která je hlavním důkazem obžaloby, neviděl.

Záznam výslechu soudního lékaře Walida Nagiho a doplněk k posudku, který vypracoval, jsou součástí spisu k případu Petra Kramného. Soud jim však mnoho pozornosti nevěnoval a egyptského patologa navíc odmítl pro nadbytečnost vyslechnout. Z jeho slov je přitom zřejmé, že se závěry českých znalců o zásahu elektrickým proudem jako příčině smrti Moniky a Klárky, nesouhlasí.

"Soudnělékařský posudek z České republiky uzavřel věc jako úmrtí způsobené zásahem elektrického proudu, ale k tomuto závěru nemá žádné důkazy," řekl Nagi při dodatečném výslechu, ke kterému byl předvolán, kvůli rozporům mezi závěry egyptské a české pitvy.

"Zvlášť to, že nebyla nalezena místa vstupu a výstupu elektrického proudu na pitvaných tělech, nebyly nalezeny žádné popáleniny, chybí spasmus svalů a nebyly nalezeny patologické změny na srdci a mozku. Je lékařsky známo, že tyto zmíněné nálezy jsou přítomny u pitvy těl při úmrtí zásahem elektrickým proudem," vysvětlil patolog.

Prokurátor pak Nagiho vyzval, aby zpracoval ke svému původnímu posudku, který hovoří jen o otravě, dodatek. I v něm Nagi potvrzuje, že žádnou proudovou stopu na těle Moniky neviděl. "Na těle zemřelých nebyly nalezeny žádné hrubé úrazové změny způsobené nadměrným násilím, také nebyly nalezeny žádné čerstvé lokalizované změny, které by nasvědčovaly úrazu elektrickým proudem a které se předpokládají, že budou na jejich tělech přítomny při úrazu elektrickým proudem, ať je místo vstupu malé či rozsáhlé," píše.

Zajímavé je, že ani čeští lékaři nespojili zranění na krku Moniky s elektrickým proudem hned. Je to zřejmé z videozáznamu pitvy. "Když tu stopu prohlíží, říká doslovně »to je z té fixace«, myšleno, jak byly obě při převozu zabaleny v zinkových rakvích," řekl Blesk.cz Václav Peričevič ze Spolku Šalamoun. Podle něj ránu se vstupem elektrického proudu znalci spojili až po půl roce, a to pouze na základě fotografií.

Video Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se! - Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
..krakonos500 ( 5. června 2017 20:38 )

Problém. Egyptského lékaře provádějícího pitvu Walida Nagiho zapoměla naše prohnilá justice "zpracovat". Podplatit nebo zastrašit. Takové "problémy" u takto zmrveného případu budou pokračovat. Zachránit to může jen cenzura a i to je dost nejisté.

paragraf ( 4. června 2017 20:41 )

no, kdyby mně bylo blbě, tak bych taky nechtěla, aby mi tam někdo šmejdil po pokoji, tobě by to zřejmě asi nevadilo, když kladeš takové přiblblé otázky

jjusa ( 4. června 2017 10:03 )

O vypraném prostěradle mluvil Kramný a ten už toho nalhal,nebylo jednodušší nechat prostěradlo vyměnit?Když mu bylo tak moc špatně to mu nevadilo prát prostěradlo?Jak to že polka přivedla uklízeče až ve 3 hod.?Když lékař byl přivolán mnohem dřív?Na recepci o tom věděli až ve 4 hod.Tak jak to že tam nikdo nebyl?

otogo ( 4. června 2017 09:49 )

Vyprané prostěradlo viselo venku na balkoně. O smradu mluvila Polka, která přivedla nočního ulizeče od bazenu do pokoje k mrtvým ve 3 v noci, protože na recepci nikdo nebyl. Ani ona si poprvé smradu nevšimla, až když přišla podruhé z venku.

dajka123 ( 4. června 2017 09:35 )

Mluvil o tom, že měli pozvracené prostěradlo...to ho nechtěl vyměnit? To je teda dobytek, vždyť to tam muselo smrdět. Počkat vlastně svědci vypovídali, že tam byl zatuchlý vzduch, nikdo nemluvil o tom, že by tam cítil zvratky.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa