Případ Kramný nesmí řešit celkem čtyři soudci: Kvůli jednomu obědu

Autor: ČTK ljš - 
8. 3. 2017
14:27

Z projednávání kauzy Petra Kramného jsou u Nejvyššího soudu vyloučeni čtyři soudci, kromě celého šestého senátu i Michal Mikláš ze sedmého senátu. Prvotní příčinou je to, že se soudce Vladimír Veselý loni při obědě setkal se znalcem, který se podílel na revizní analýze v Kramného kauze. Mimoděk si tehdy vyslechl jeho náhled na případ.

Kramný si ve vězení odpykává 28 let. Podle pravomocného verdiktu v roce 2013 na dovolené v Egyptě zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Vinu popírá. Dovolání je aktuálně přiděleno sedmému senátu, podle databáze InfoSoud zatím rozhodnutí NS nepadlo.

Veselý na svou možnou podjatost sám loni upozornil a šestý senát pak rozhodl o jeho vyloučení z kauzy. Kramného obhajoba pak navrhla ještě vyloučení soudců Iva Kouřila a Jana Engelmanna ze šestého senátu plus soudce Mikláše ze sedmého senátu. Při projednávání podjatosti soudce Veselého se totiž také oni rámcově seznámili s informacemi, které dostal od znalce.

Podívejte se, jak soud vynesl rozsudek nad Petrem Kramným:


Video Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se! - Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

Podle NS je skutečně nutné odstranit veškeré pochybnosti o nestrannosti a zabránit „dominovému efektu“, který by mohl vést k dalším námitkám. I když zbývající členové šestého senátu nepřišli do osobního kontaktu se znalcem, nastává důvod pro jejich vyloučení, neboť podle NS „zřejmě není jak rozptýlit pochybnosti“.

Z usnesení také plyne, proč se Veselý se znalcem Františkem Vorlem setkal. Loni byl pověřen zpracováním stanoviska NS k návrhu zákona o znalcích. S Vorlem konzultoval otázku, jak v obecné rovině zabezpečit nezbytnou odbornou úroveň posudků, při podobné příležitosti se s ním setkal už v minulosti. Diskuse se loni stočila i na sledovanou kauzu. Veselý zpětně považuje za své pochybení, že to připustil.

Podle egyptských úřadů šestatřicetiletá žena a osmiletá dívka zemřely na následky dehydratace nebo otravy. Po převozu těl čeští znalci došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Potvrdil to i revizní znalecký posudek. Expertizy jsou opakovaně terčem kritiky obhajoby, za Kramného práva se zasazuje také spolek Šalamoun.

Připomeňte si Krámného slova plná žárlivosti na adresu manželky Moniky po její smrti:

Video Žárlivost Petra Kramného - tn.cz, TV Nova
720p 480p 360p 360p 240p

Doporučujeme
holahej ( 17. března 2017 11:37 )

Podle MUDr. Marka Dokoupila pouze vzhledem k okolnostem, za kterých smrt obou žen nastala, ji lze považovat za smrt násilnou. Úmrtí v důsledku srdečního selhání po zásahu elektrickým proudem představuje diagnosu per exclusionem, po vyloučení intoxikace léky nebo čistícími prostředky. Histologický nález je přitom charakteristický pro jakoukoli ischemii srdce, kardiomyopatii apod, nikoliv jen a pouze účinkem působení elektrického proudu.

jjusa ( 17. března 2017 11:09 )

Je ROZHODNUTO NS rozhodl,jak nezveřejní!!!

jjusa ( 17. března 2017 10:48 )

Rejže a Matlal píšu od začátku a žilka mi nerupla,jsem klidná.Zato kramnokonečníci jsou vzteky bez sebe,že nemůžou přesvědčit o "výbledu a fotce",málo se snaží a Rejže jich nepochválí!!!

..krakonos500 ( 17. března 2017 10:19 )

Blbka kramnokonečnice jjusa je už vzteky tak nepříčetná, že nedokáže ani pobrat jména Matlach a Rejžková. Když přitlačíme, třeba kramnokonečnici jjuse rupne žilka P.S. Kramnokonečnice - po odsouzení PK se tu kramnokonečníci několik dní ukájeli představou útoku spoluvězňů na Kramného konečník.

jjusa ( 17. března 2017 09:49 )

OPRAVA:Jací "zastánci spravedlnosti"OBYČEJNÍ KRAMNOKONEČNÍCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa