Svědectví z Mírova: Kramného každý zná, spoluvězni ho chtějí zlomit
Přes dva roky seděl sám, teď Petru Kramnému (38) hrozí, že se dostane mezi další vězně. A těmi na Mírově rozhodně nejsou žádní beránci. Že se těší na to, až se jim dostane do rukou, mu už ostatně dali najevo. Co všechno mu v nejdrsnějším českém kriminále hrozí? Blesk se na to zeptal nedávno propuštěného vězně Davida (34).
Když Kramného na Mírov přivezli, byl už David několik měsíců na svobodě. Chování spoluvězňů, kteří na odsouzeného vraha Moniky a Klárky na vycházce pokřikovali »Dejte ho k nám!«, ho ale nepřekvapuje. „Kramnému dělají hlavně psychiku, aby ho rozhodili. Na tom jsou postaveny všechny kriminály. Nesmí se nechat zlomit. Zkoušeli by to úplně na každého nováčka v jeho pozici. K jeho smůle je jeho případ velmi medializovaný, každý vězeň ví, o koho jde. Samozřejmě to souvisí i s tím, že měl zabít své vlastní dítě,“ vysvětlil Blesk.cz David.
Podle něj vězni Kramného rozhodně znají z televize. Pokud je totiž někdo z vězňů na příslušné cele zařazen do tzv. 1. diferenční skupiny (lze se do ní vypracovat dobrým chováním, pozn. red.), může mít televizi. „Na Mírově je více než v 95 % televize na cimrách, takže jeho zná opravdu každý,“ myslí si bývalý vězeň.
Podle Davida se odsouzený s trestem, jako má Kramný, na začátku vždy umísťuje na specializované oddělení. „Tam stráví zpravidla několik týdnů. Je to individuální. Pokud on u psycholožky brečí, že to nezvládá a nechce se mu na oddíl mezi vězně, protože se bojí, tak se to možná dá i oddalovat, ale ne na věky,“ upozorňuje David. Později by tak Kramný mohl skončit na cele s jedním, ale také až 23 spoluvězni.
S ostatními odsouzenými se dostane do styku také, pokud začne pracovat, což je podle Davida nejlepší způsob, jak trest přežít. „Pokud se dostane do práce, tak má určitě možnost se potkávat se spoustou pracujících vězňů, ať už na pracovišti nebo třeba v jídelně pro pracující. Izolace v zaměstnání v jeho případě není možná,“ dodal.
O Kramném je známo, že je do sebe uzavřený pavouk a s nikým se příliš nesbližuje. Takový přístup ale podle Davida jeho situaci spíše zkomplikuje. „Může přežít bez kamaráda, tedy bez chábra (to je místní slang pro nejlepšího kamaráda ve vězení), ale raději bych mu doporučil, ať si nějakého najde, bude to mít snazší,“ řekl.
Podle něj Mírov žádná procházka růžovou zahradou rozhodně není. „Vzhledem k tomu, že jim tenkrát utekl Kajínek, tak jsou tam různá bezpečnostní opatření, která jsou jinde mnohem omezenější. Na druhou stranu má Mírov asi tu nejlepší kuchyni ze všech kriminálů a to rozhodně není jen můj názor,“ popsal David podmínky na Mírově.
Kramný se podle něj rozhodně má čeho bát, protože k napadením mezi vězni dochází často. „Samozřejmě záleží, ve které věznici a na jakém oddělení se daný vězeň nachází. Pak také na tom, jestli je mezi prvotrestanými nebo mezi vícetrestanými, ale k napadení samozřejmě dochází všude. Vězni si vybírají taková místa, kde nejsou žádné kamery, kde je nevidí dozorci, a pokud možno ani jiní muklové,“ tvrdí.
NIKDY,podtrhuji NIKDY není takto obviněny nevinný,to by si na triko nikdo nevzal,tak už se kramnomilci smiřte s tím,že vraždil a nevyšlo mu to..Jen skutečny pitomec a zabedněnec mu muže věřit a to naštěstí policie ani soudy nejsou..!!Vraždil ,tak sedí a hotovo.