Žalobce Kramného promluvil: Vraždu elektřinou jsme tajili schválně!

18. 3. 2014
08:06

Dozoruje případ Petra Kramného. Působí sebejistým dojmem. Státní zástupce Vít Legerský je jedním z těch, kteří se snaží zdokumentovat události, které vedly ke smrti Kramného ženy Moniky (†36) a dcery Klárky (†8). Podle svých slov nečeká, že by jim to Petr Kramný jakkoli ulehčil!

Legerský v rozhovoru pro server tyden.cz uvedl, že spolupráci na nalezení správné vyšetřovací verze dvojnásobné vraždy nelze od Petra Kramného vůbec čekat. "Nepředpokládám, že pan Kramný změní přístup. Budeme se to muset snažit zadokumentovat bez něj,"uvedl Legerský, který zároveň připustil, že policie už delší dobu pracuje s verzí, že obě ženy byly zavražděny pomocí elektrického proudu.

"Zpočátku jsme nevěděli, co to mohlo být. Samozřejmě, když jsme se dozvěděli, co bylo příčinou smrti poškozených, tak jsme tuto informaci nesdělovali z taktického hlediska. Protože kdybychom zveřejňovali cokoli, jakékoli zjištění, tak si podřezáváme sami větev," zmínil státní zástupce Vít Legerský s tím, že konkrétní mechanismus vraždy proudem není ještě úplně jasný a není ani popsán v obvinění proti Kramnému. „Konkrétní mechanismus tam přesně popsán není. Nicméně avizovaný mechanismus je jedna z otázek, která nás bude zajímat,“ upřesnil dozorující státní zástupce.

Motiv bez komentáře

Česko bylo takřka sedm měsíců v nevědomosti. Případ, který je médii i českou veřejností intenzivně sledován, nečekaně nabral nové obrátky právě se zveřejněním informace o příčině usmrcení Moniky a Klárky proudem. S variantou otravy už policie nějakou dobu nepracovala. "To v podstatě spekulovala média na základě verze pana Kramného. My jsme se závěry pitvy z Egypta dozvěděli až předminulý týden. A nikdy jsme netvrdili, že to byla otrava," řekl dále Legerský portálu v rozhovoru.

O vazbě

Legerský je rovněž přesvědčený, že přestože Petr Kramný předtím na svobodě s vyšetřovateli spolupracoval, je jeho stíhání ve vazbě opodstatněné. Podle jeho názoru se Kramný z vazby ven jen tak nepodívá. „Osobně důvody vazby vidím, proto si myslím, že pan Kramný z vazby propuštěn nebude. Nechci ale spekulovat o tom, jestli je tam uvidí i soud,“ zmínil a dodal, že případné propuštění Petra Kramného na svobodu by ho spíše překvapilo.

Video Mrazivý telefonát Petra K. mámě: Jak oživoval mrtvou dceru... - Tomáš Polák, Ivana Žáková
720p 480p 360p 240p

ipsace ( 22. března 2014 16:21 )

PK mluvil o namíchané cole, do které mohl přidat jiný nápoj se sedativy a uspat holky, jež přeci tak milovaly drinky ! Pak je mohl snadno zabít. Udělalo se mu z toho zle, tak se pozvracel. To se mu potom hodilo a poslal mikinu se zvratky českým policistům. Skočil si po činu pro sodu do baru v hotelu, aby zapil kyselost a zápach zvratků. Uklízeč Egypťan či jiný muž z nižšího personálu náhodou bleskově využil odchodu PK do baru - ulevil si uvolněním svých pohlavních buněk (spermií) na Moniku směrem do její pochvy. Proto pak PK řekl, že po návratu z baru Monika už neměla kalhotky. To se PK hodilo : Moničiny kalhotky dole, výron semene všude kolem a možné Egypťanovy otisky u holek. Egypťan ale zjistil, že je Monika mrtvá, tak včas zmizel. Viděla ho zřejmě pokojská a udala řediteli. Ten v panice ze strachu o ztrátu klientely z Evropy (ztráta miliónů) nechal fofrem uklidit všude vystříkaný ej_kulát, tj. celý pokoj. Nikdo by po vraždě mámy s dítětem přeci do hotelu nechtěl jezdit, když tam (u klientů vždy zůstane pochybnost) znásilňuje personál Evropanky, že ? Milionář - ředitel - se asi dohodl s eg. policií, aby případ ututlala. Za peníze, zvláště v Egyptě, prý jde vše. Petrovi pomohla fůra náhod. Ale rozhodně nenechal náhodě, aby neuspal i dceru.

nojasne ( 19. března 2014 08:49 )

To že to není jednoduché neznamená, že to tak nemohlo být. A Kramný je zjevně pečlivka, jistě si připravil spolehlivé zařízení už doma.

nojasne ( 19. března 2014 08:45 )

A proč je to blud ? Proud ještě nikdy nikoho nezabil ? Je to neškodná hračka pro děti ?

setroseuros ( 19. března 2014 06:14 )

Mozna je navedl, aby se spolu vykoupali ve vane a pak jim hodil do vody fen! A pak je tu dobu ,nez bezel pro pomoc susil a radil sa s mamou co delat! Fikce? Mozna jo, mozna ne!

setroseuros ( 19. března 2014 06:06 )

Kramny tvrdi , ze elektrina to nebyla! Treba mu verit! Vzdyt predci jedine on vi , jak to udelal!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa