Experti o smrti Moniky a Klárky: Mohly trpět i desítky minut!

Autor: Richard Veselý - 
12. března 2014
13:38

Krutá, bolestivá a mohla trvat i desítky minut! Tak experti mluví o smrti, kterou v Egyptě zemřela Monika Kramná (†36) a Klárka (†8). Odborníci potvrdili, že holčička mohla zemřít nedopatřením, když se snažila mamince pomoci.

Monika s Klárkou zřejmě před smrtí trpěly. Elektrický proud způsobuje bolestivé svalové křeče a zasáhne srdce. Někdy smrt nastane okamžitě, jindy ale až za desítky minut.

Zástava srdce

Není zatím jasné, jak dlouho Monika s Klárkou umíraly. „To záleží na tělesné stavbě, vlhkosti, síle proudu i odporu. Může to být okamžitě, během několika minut, nebo až několik hodin po úrazu,“ vysvětlil Buriánek. „Dojde k srdeční zástavě nebo k takzvanému chvění srdečních komor. Srdce pak nemůže čerpat krev do organismu a dojde k udušení,“ vysvětlil primář Oddělení soudního lékařství Nemocnice Na Bulovce Michal Beran.

Zemřela omylem?

Podle vyjádření expertů je možné, že Klárka zemřela nedopatřením. Obětí se možná původně měla stát pouze Monika a holčička se jí snažila pomoci! „Ke smrtelnému zranění může dojít i tak, že se další člověk holýma rukama chytí toho, do kterého jde proud. Následuje svalová křeč, člověk se nemůže pustit,“ řekl expert na bezpečnost práce Karel Buriánek.

Na těle zůstávají stopy

To, že oběť zemřela po zásahu elektrickým proudem, je jasně poznat na jejím těle. „Jde o známky vstupu a výstupu elektrického proudu. Na těchto místech je seškvařená kůže,“ popsal primář oddělení soudního lékařství Michal Beran. Dodal, že příškvary by byly na kůži patrné i v případě, že by byl proud veden například přes mokrý ručník. „Nemusí být patrné pouze v případě, je-li proud na větší ploše, například ve vaně,“ dodal primář.

Otrava to nebyla!

Měsíce po smrti Moniky a Klárky v egyptské Hurghadě se spekulovalo o tom, že zemřely na otravu. To tvrdil i Petr Kramný, který prý svou manželku i dceru našel mrtvé v posteli po několikadenních žaludečních obtížích. To všechno v posledních dnech vyvrátili čeští kriminalisté po návratu z Egypta.

Video Obhájce Petra K.: Hlavní důkaz chybí! - David Vaníček, Tomáš Polák

Video Výčitky? Takhle plakal Petr K. před soudem! - David Vaníček, Tomáš Polák

backora_s_bambuli ( 13. března 2014 04:58 )

pgga ( 13. března 2014 02:51 )

Mimochodem..Morissey..nebo co..co rikaji "andele" ted?..Je to vse jinak?....

pgga ( 13. března 2014 02:49 )

"Uklidnili" lidi..a take nezapomente..ze hodne lidi z CR rocne do Egypta jezdi...tak jako hodne lidi z vychodu Evropy..je to "business"...

pgga ( 13. března 2014 02:43 )

"Sekvarene" kuze si ale v Egypte nikdo nevsimnul?..NE..to byla "jednoznacne otrava"...vse se ale po tak dlouhe dobe dobe vysvetlilo v CR..a to prosim i kdyz z CR tam po cinu nikdo hned nebyl//nevysetroval..nic... Nicmene to vysvetluje jedno...jedte do Egypta...

ivuska1 ( 13. března 2014 01:51 )

Krutá, bolestivá a mohla trvat i desítky minut! Jasne a plny hotel lidi a nikdo nic nezaslechl

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud