Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 22°C

Petrovi K. nechali v Egyptě mobil jeho mrtvé ženy: Mohl zničit důkazy?

Autor: jad - 
4. září 2013
18:45

Smrt spojuje dva případy českých turistů v zahraničí. V Turecku potvrdili smrt zmizelého podnikatele Radka B. (†35). A už týdny pátrá egyptská policie po příčinách úmrtí Češek Moniky (†36) a Klárky (†8) v Hurghadě. Místní kriminalisté možná udělali zásadní chybu. Mobil mrtvé Moniky má totiž stále v držení její manžel Petr K. (35).

Mohl otec rodiny Petr. K. v mobilu své ženy, který má podle serveru tn.cz stále u sebe, zničit důležité důkazy, jež by pomohly vyšetřovatelům v objasnění záhadného úmrtí Moniky a Klárky? „Nevím, jak to chodí v Egyptě, ale při tak závažném případu bych telefony všech mrtvých i živých určitě zajistil,“ tvrdí bývalý policejní ředitel Miloš Tolma.

Chyba policie!

Pokud jde o tzv. chytrý telefon, mohou být informace na interních médiích (paměťové kartě). „Žádný mobilní operátor nezjistí, zda jsou v mobilu fotografie a jaké,“ dodal Tolma. „Pokud má Petr K. manželčin mobil stále u sebe, považuji to za velké pochybení egyptské policie,“ uvedl bývalý kriminalista.

Jen výpis volání

Monika a Klárka zemřely 30. července, a pokud se vyšetřovatelé budou chtít dozvědět, komu Monika před svou smrtí volala, mohou to z jejího mobilu zjistit ještě za pět měsíců. „Údaje musí mobilní operátor ze zákona uchovávat půl roku. Hovory a esemesky už ale nikdo nezjistí. Ty nikdo monitorovat nesmí,“ konstatoval mluvčí společnosti Telefónica O2 Hany Farghali.

Lidé, kteří se mobilními telefony zabývají, tvrdí, že zjistit v mobilu zpětně obsah textových zpráv či fotografi í možné je. Ofi ciální cestou to ale určitě nelze.

Mobil mu mohl zůstat

Pokud má Petr K. mobilní telefon své mrtvé manželky stále u sebe, není na tom v tomto případě nic divného. „Pokud vyšetřovatelé zjistí, že mobil potřebují například k dokazování či znaleckému zkoumání, pak ho zabaví. Jestliže ale usoudí, že telefon v rámci vyšetřování není důležitý, pak ho zabavovat nemusí,“ řekl Blesku šéf středočeské kriminálky Michal Mazánek. „Petr K. navíc figuruje v rámci případu pouze jako podezřelý, nebyl z ničeho obviněn, a tudíž mu mobilní telefon jeho ženy zůstal,“ tvrdí bývalý kriminalista Miloslav Jedlička.

brutal ( 5. září 2013 01:28 )

Nápodobně.

klidek.pianko ( 5. září 2013 01:27 )

A je po něm , brutalku dobrou noc

klidek.pianko ( 5. září 2013 01:26 )

pak byly dílny, z háku z kovu pro šatny a ptačí budky mám za 1

klidek.pianko ( 5. září 2013 01:24 )

dnes ti jdou dobře piškvorky a lodě, co??

klidek.pianko ( 5. září 2013 01:23 )

šikulo, já kluky pamatuju taky,, ruční práce půlroku a ženské, plato knoflíků bylo 1 zadání a šití panenky, vycpané

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud