Torzo divočáka mezi paneláky: Muž v Olomouci boural prase zavěšené na sušáku

Autor: rv, rys - 
16. října 2025
05:00

Velké haló vyvolal v Olomouci muž, který na sušáku mezi paneláky boural divočáka. Pohoršení lidé zalarmovali městskou policii. Další ale měli pro amatérského řezníka pochopení. A pochybení neshledali ani úředníci.

Pan Petr si na zvěřině rád pošmákne. Divoké prase koupil v celku, vyvstala ale otázka, kde ho naporcuje. Zvolil ze svého pohledu nejmenší zlo. Prase zkušeně zavěsil na sušák před bytovkou a dal se do díla. „Nemám kde jinde to dělat. Přece to nebudu dělat třeba v obýváku,“ řekl pro CNN Prima NEWS.

Záhy už ale amatérskému řezníkovi „asistovali“ strážníci. Ti na místo do Kmochovy ulice vyjeli na telefonické oznámení. „Muž předložil dokumenty týkající se původu a nabytí zvířete. Na základě zjištěných skutečností byla celá věc následně konzultována s několika odbornými subjekty státní správy, kdy výsledkem nebylo zjištěno porušení právních předpisů souvislosti s uvedeným případem,“ uvedl mluvčí olomouckých strážníků Petr Čunderle.

Pochybení neshledala ani Státní veterinární správa. „Jelikož jde zcela zjevně o přípravu potravin pro soukromou a domácí spotřebu, nevztahují se na ně hygienické požadavky veterinární legislativy. Jejím porušením by bylo pouze, pokud by existoval důkaz, že maso z tohoto kusu uloveného prasete divokého bylo uvedeno na trh,“ sdělil její mluvčí Petr Vorlíček.

Lidé, kteří volali strážníky, si nejspíše mysleli, že pohled na prasečí torzo vyděsí děti. „Je to zvláštní, já bych to asi úplně nedělal,“ komentoval bourání prasete jeden z místních. Jenže s tím se ne každý ztotožní. „Patří to k životu. Maso se někde získává. Možná je lepší, když to uvidí takto a vysvětlím jim, jak to funguje,“ řekla matka u nedalekého dětského hřiště. Děti podle ní potřebují kontakt s realitou.

Stejného názoru je i šéf Hospodářské komory v Olomouci Radim Kašpar. „Aspoň děcka a okolí uvidí, že maso neroste v mrazáku supermarketu. Tohle je realita, normální život. Když bydlí myslivec v paneláku, má omezené možnosti, no. Za mě super,“ uvedl. A protože pan Petr plánuje konzumovat zvěřinu i nadále, je možné, že jej sousedé uvidí příště porcovat venku na věšáku třeba srnu.

Kesitnarf Satim ( 16. října 2025 09:45 )

Já byl jedno účastník domácí nabíječky na malém sídlišti. Prase se přiožralému (jak jinak) řezníkovi vymklo a honil ho s pistolí okolo bytovky .byla to legrace. Když ho pak pi cnul. Říkali jsme ,že to bude pěkně vystresovaný tuhý maso ,ale řízečky byly ten den úplně křehké. Vožralý pomocníci přesolili tlačenku i jitrnice. Paňmáma nadávala. To mevymyslíš. Zkrátka, pravá jihočeská.

Uživatel_5313099 ( 16. října 2025 08:58 )

Bezva, mňam.

Tomáš Marný ( 16. října 2025 08:44 )

Ne, jen vůl si může myslet, že když něco nevadí jemu, tak nemůže ani nikomu jinému...za to kdyby se tam třeba líbali dva chlapy, tak jste určitě hrozně znechucen a křičíte, jak si to mají nechat na doma, co?

Věra Dobešová ( 16. října 2025 08:43 )

Zabijačka, aspoň děti viděly jak se rozbourava prase.

Tomáš Marný ( 16. října 2025 08:41 )

Doufám, že vám bude někdo něco pitvat hned pod oknem, ať si užijete smrad vnitřností vy i celá vaše rodina a ať si pak na těch zapáchajících tělních tekutinách uklouznete, rozbíjete si hubu a pěkně se v tom vymácháte, když se vám to tak líbí.

Zobrazit celou diskusi