Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Krásná ragbistka (†19) přišla o nohu a překonala rakovinu. Zákeřná nemoc si přesto vybrala svou daň!

Autor: pma - 
21. května 2023
16:01

Lulu Blundellová celý život milovala pohyb. Její celoživotní vášní bylo ragby, s tím ale musela později neplánovaně skončit. Lékaři dívce totiž v roce 2019 po bolestech ramene diagnostikovali rakovinu kostí. Mladá sportovkyně musela absolvovat sérii chemoterapií a přišla o nohu. Když se vše zdálo být na dobré cestě, zákeřná nemoc udeřila znovu. Tentokrát ale krásná Lula svůj boj nevyhrála.

S talentovanou a nadějnou hráčkou rugby Lulu Blundellovou (†19) z Rotherhamu v Jižním Yorkshiru si osud pohrával celý život. Před několika lety začala dívka trpět silnými bolestmi ramene. Myslela si, že jde jen o natažený či namožený sval a z počátku tomu nepřikládala velkou váhu. Když ale bolest neustávala, vydala se k lékaři. Ten v roce 2019 ji i její rodinu šokoval, tou nejhorší možnou zprávou.

Mladá sportovkyně měla podle vyšetření v těle Ewingův sarkom, což je vzácný typ rakoviny, která postihuje kosti a tkáně kolem nich. Dívka zvládla několik měsíců náročných chemoterapií a na jejich konci jí museli lékaři amputovat levou nohu. Když vše vypadalo, že je Lulu z nejhoršího venku a zákeřnou nemoc porazila, přišel po pár měsících další šok.

Prognnózy byly nekompromisní

Rakovina se vrátila a následná vyšetření odhalila nové nádory v rameni, žebrech a hrudníku. Prognózy byly na konci léta loňského roku nekompromisní, nadějné ragbistce zbývalo jen pár měsíců života. Prodloužit by jí ho mohly další chemoterapie, ty však Lulu odmítla.

„Specialisté řekli, že další chemoterapie by ji dodaly trochu času, to ale Lulu nechtěla. Řekla, že už nechce strávit žádný čas, který jí zbyl, na nemocničním lůžku,“ uvedla pro britská média maminka zesnulé teenagerky, Carolyn Blundellová.

Život si užívala plnými doušky

A poslední měsíce si Lula i přes nemoc užívala naplno. Chodila na západy svého ragbyového týmu Sheffield RUFC, stýkala se s přáteli, cestovala a dokonce navštívila hudební festival v Glastonbury.

Na podzim loňského roku sama dívka uspořádala charitativní běh Run with Lulu. Pětikilometrovou trasu sama odběhla i s protézou a zlomenou lopatkou. Během akce se jí navíc podařilo vybrat více než půl milionu korun, který dívka darovala organizaci Teenage Cancer Trust.

Mladá bojovnice podlehla zákeřné nemoci 1. ledna letošního roku.

Video  Pět nejčastějších nemocí, na které Češi umírají  - Videohub
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

begonie ( 22. května 2023 07:35 )

Nádherná a talentovaná dívka a tak strašný osud Smutné, velmi smutné....

Zobrazit celou diskusi