Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Polojasno 24°C

Skutečné životy: Výčepní „prďola“ z Jáchyme, hoď ho do stroje! spáchal sebevraždu. Oběsil se, když načapal manželku s milencem!

Autor: mc - 
4. dubna 2023
05:00

Ten „prďola“, co ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje! čepoval pivo se ve skutečnosti jmenoval Karel Novák. Celý svůj dospělý život bojoval s démonem alkoholu, přesto ho kolegové považovali za skvělého herce a dobrého kamaráda. Svůj život ukončil sebevraždou pár dní před padesátými narozeninami. Ve špatném psychickém stavu neunesl nevěru své manželky.

Karla Nováka to vždy táhlo k umění - dokonce vystudoval i „UPRUMku“ v Jablonci nad Nisou a hned se vrhnul do divadla jakou loutkář. Celý svůj život spjal s Libercem - nejvíce s místní Naivním divadlem, později přejmenovaným na Studio Ypsilon. V drobnějších rolích se ale objevil i před kamerou.

Nejznámější je bezesporu jeho role ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje!, kde si zahrál žárlivého výčepního Karla. Objevil se i ve filmu Věry Chytilové Ovoce stromů rajských jíme, kde si se svou první manželkou Jitkou zahrál jednu z hlavních rolí. Právě manželství s Jitkou Novákovou ale ukončily jeho problémy s

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud