Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Oblačno 17°C

Skutečné životy: Pan Tau utekl z rande a objevil se i v Popelce. Záchrana jeho života přišla o den pozdě

Autor: mc - 
9. února 2023
10:57

Jako nemluvící postavičku v obleku s buřinkou si patrně všichni pamatují Ottu Šimánka ještě ze svých dětských let. Tento ikonický herec si ovšem zahrál v celé řadě známých snímků - často však bezejmenné a nenápadné role. Díky panu Tau ho ale milovaly děti z celé střední Evropy. Jen jeho vlastní dcera se s ním dlouho kvůli nepříjemné hádce nebavila. Během tohoto těžkého životního období přišel kvůli rakovině o manželku. Nemoc nakonec vzala život i jemu - léčba, přišla o pouhý den pozdě.

Šimánek o sobě rád vyprávěl, že se narodil v lékárně na pultu. „V den, kdy jsem přišel na svět, jela do města do Třeště. Přišly na ní porodní bolesti, šla hledat pomoc do lékárny a já jsem se narodil přímo na pultě toho domu. Zní to jako pohádková legenda, ale je to skutečně tak,“ tvrdil. Divadlo ho chytilo ještě na škole, nejdřív se mu věnoval jen ochotnicky, časem se ale na hraní vrhnul na plno.

Video  Skutečný osud Pana Tau: Koho daboval v Popelce a proč utekl z rande?  - Videohub
Odemknout video

Kamarádi ho vždy popisovali jako neuvěřitelně nadaného, ale velice citlivého a stydlivého. To se ostatně potvrdilo i na rande, na které

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa