Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Holčička (5) má neustálý pocit hladu: Maminka před ní zamyká kuchyň

Autor: rc - 
27. ledna 2023
18:30

Neustálý pocit hladu má pětiletá Harlow Williamsová. Malá rodačka z britského Newportu ať sní jakékoliv množství jídla, není nikdy sytá. V raném věku jí bylo diagnostikováno vzácné genetické onemocnění, které způsobuje neukojitelný hlad. Její maminka Holly (25) se rozhodla dát do kuchyně dětskou branku, aby se tam její dcerka nedostala, a do budoucnosti má vymyšlené ještě radikálnější řešení.

Harlow oslavila teprve páté narozeniny a váží neuvěřitelných 40 kilogramů, což je zhruba dvojnásobek průměrné váhy dívky jejího věku. Holčička má neustálý pocit hladu. Neukojitelný apetit u ní způsobuje vzácné genetické onemocnění. 

V pouhých šesti měsících jí lékaři diagnostikovali Práderův-Wiliho syndrom, který způsobuje, že pacienti v raném dětství trpí neustálým hladem, což vede k chronickému přejídání a obezitě. Harlow chybí chromozom 15, který reguluje pocit hladu u lidí. 

Holly se snaží, aby její dcerka jedla zdravě a měla vyváženou stravu. Sem tam jí ale dovolí nějaké sladkosti. „Sní celé jídlo a říká, že má stejně hlad. Je to opravdu obtížné, protože chce neustále jíst a já musím hlídat, aby nejedla,“ uvedla Holly pro britský deník Daily Mirror a dodala, že uhlídat malou holčičku není jednoduché, proto zavedla jisté opatření.

„Ve dveřích kuchyně máme bezpečnostní branku, což pomáhá, že se nedostane ke skříňkám v kuchyni,“ říká Holly, která ale ví, že bezpečnostní branka nebude fungovat, až Harlow povyroste. V budoucnosti proto se bude muset prý uchýlit k radikálnějšímu řešení. „V budoucnu, až bude Harlow starší, budu muset udělat další opatření, zřejmě si budu muset do kuchyně pořídit zámky,“ přiznává Holly s tím, že už nyní trpí její dcera obezitou, proto musí být přísná.

Video  Děti během pandemie covidu-19 ztloustly  - archiv
Video se připravuje ...

Karel Hukra ( 30. ledna 2023 09:53 )

To se velmi mýlíte. Dětem s Prader Williho syndromem stačí úplně normální porce, aby přežily. Bohužel však mají porušené centrum sytosti v hypotalamu, takže je třeba je hlídat.

Karel Hukra ( 30. ledna 2023 09:51 )

Tak péče o díte s Prader Wiliho Syndromem je samozřejmě pro rodiče velmi těžké. Nejedná se se však o nic až tak ojedinělého. Tato míra obezity ukazuje naprosté selhání matky, která měla v okamžiku diagnostiky zahájit přísnou dietu a dbát na zvýšený pohyb. To, že se s tou nebohou holčičkou fotí v sexy oblečcích a vystrkuje přitom prsa, tedy na její důvěryhodnosti nedodá. "Willíci" mohou vypadat i úplně jinak a přes jejich mírné mentální postižení mohou prožít hezký život.

Komando ( 29. ledna 2023 21:40 )

Je to nejspíš reklama.

Komando ( 29. ledna 2023 21:39 )

Ta maminka na fotce nejspíš k té holce nepatří.

Komando ( 29. ledna 2023 21:38 )

Já mám také hlad. Trpím obezitou.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa