Sobota 25. března 2023
Svátek slaví Marián, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Extravagantní královská svatba: Brunejská princezna si vzala svého bratrance!

Autor: rc - 
27. ledna 2023
05:00

Nový rok začal před pár týdny a v Bruneji jej přivítali ve velkém stylu. Konala se tam první královská svatba roku 2023. Princezna Azemah si brala svého bratrance Bahara ibni Jefriho Bolkiaha. A že to byla pořádná veselka! Veselí trvalo sedm dní.

Bujaré oslavy zažila Brunej. Princezna Azemah si tam brala svého prvního bratrance, prince Bahara ibni Jefriho Bolkiaha. Svatba se konala začátkem měsíce ledna a jednalo se o první královskou veselku nového roku. Sultán Bruneje, který patří mezi nejbohatší muže světa, rozhodně na svatbě své dcery nešetřil. Svatební oslavy nebyly záležitostí pouhého dne či víkendu, ale táhly se celý týden!

Tradiční obřady

Svatební veselí začalo 11. ledna, kdy se konal královský obřad tzv. „práškování“. Obřad se podle britského deníku Daily Mail konal v paláci Istana Nurul Iman a spočíval v tom, že rodina páru požehnala práškem z barevné rýže a do dlaní jim blízcí vetřeli vonné oleje. Osmatřicetiletá nevěsta si na slavnostní ceremonii vzala fuchsiové šaty, které doplnila zlatými šperky.

Následoval islámský obřad v mešitě Omara Aliho Saifuddiena. Při obřadu, který se skládal výhradně z mužů, ženich složil své sliby. Na obřadu nechyběl sultán Hassanal Bolkiah, který vystupoval jako zástupce své dcery. V sultánově rezidenci se po obřadu konala recepce, na níž si princezna vzala třpytivé slonovinové šaty s dlouhým rukávem. Mezi šperky, které zvolila na svou svatbu, byl rovněž diadém, který nosila její nevlastní matka královna Saleha. 

Vášnivá sportovkyně

Princezna Azemah je osmým dítětem sultána. Její matkou je druhá sultánova manželka Hajah Mariam. Jak připomíná magazín Tatler, princezna je úspěšná atletka. Vystudovala Kingstonskou univerzitu a je kapitánkou brunejského národního nohejbalového týmu. Zároveň bojuje za lepší podmínky ve zdravotnictví, které je v zemi stále opomíjené.

Miláček instagramu

Svatby se zúčastnil velký počet hostů a nechyběl tam ani čtvrtý syn brunejského sultána princ Mateen. Princ, který studoval na SOAS a je hráčem póla, má obrovský počet sledujících na instagramu. Jeho příspěvky sleduje 2,1 milionu fanoušků.

Video  Ženich se nechal na svatební obřad přinést v černé rakvi.  - TikTok
Video se připravuje ...

illyria ( 27. ledna 2023 21:35 )

A byla to svatba z lásky nebo?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa