Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Kvůli infekci přišel o plíci a o nohu: Pak se vášnivý surfař nakazil zákeřným koronavirem

Autor: rix - 
7. února 2022
17:34

Se čtyřiadvacetiletým Carterem Parrym z amerického Ohia se život nepáral. Nakazil se život ohrožující infekcí, po které ho lékaři uvedli do umělého spánku a dávali mu 1% šanci na přežití. Když se probudil, musel podstoupit amputaci nohy a odstranění jedné plíce. Jako zázrakem přežil, ale krátce na to dostal covid. I nad tím odvážný muž zvítězil. Teď sní o tom, že se opět postaví na svůj oblíbený surf. 

Pro Cartera Parryho nebyl covid-19 v roce 2020 zdaleka nejhorší z jeho zdravotních problémů. Než se ve Spojených státech vůbec rozmohla pandemie, vášnivý surfař musel do nemocnice. To, co se nejprve jevilo jako nachlazení, přerostlo v komplikovanou nemoc. Netrvalo dlouho a nešťastníka museli uvést do umělého spánku. Když se o dva týdny později probudil, seděla vedle něj jeho sestra Devin. „Byl jsem zmatený, jak se tak rychle dostala z Ohia na Havaj,“ uvedl muž, o kterého se starali právě v exotickém ráji. 

Hned na to se ale měl Carter dovědět nešťastnou novinu. V důsledku onemocnění vzácným stafylokokem dostal silnou infekci a lékaři mu museli odoperovat nejen postiženou plíci, ale dokonce museli přistoupit k amputaci jeho dolní končetiny. Parry musel podstoupit více než třicet operací. Život mu zachránila moderní léčba, která byla poprvé dostupná až v roce, kdy onemocněl. „Kdybych dostal totéž v roce 2018, zemřel bych,“ vysvětlil. 

Lékařům je vděčný za svůj život. „Je neuvěřitelné, co dokázali,“ radoval se. Infekce se totiž rozšířila i do jeho druhé nohy, ale jen díky včasnému zásahu a obrovskému umu se jí podařilo doktorům zachránit. Má tak naději, že se opět postaví na surfovací prkno, jde o jeho milovaný koníček. „Možná už se na surf nikdy plně nepostavím, ale nevzdám to a rozhodně to zkusím,“ zdůraznil. 

Jak uvedl server People, problémy jakoby se ho ale nechtěly pustit. Krátce před propuštění z nemocnice se nakazil koronavirem. „Cítil jsem se oslabený, ale ve skutečnosti jsem neměl žádné plicní problémy,“ vysvětlil s tím, že měl obrovské štěstí. „Pro muže s jednou plicí by šlo o velký průšvih,“ uvedl. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi