Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Manželé se vzdali luxusního života a koupili plachetnici: Se svým pejskem Maxem chtějí obeplout svět!

Autor: rc - 
19. listopadu 2021
21:15

Návštěva Irska manžele z Kanady inspirovala k tomu, aby od základů změnili svůj život. Taryn Pickardová a její manžel Logan se rozhodli koupit si malou loď, opustit práci a pohodlný život a plavit se kolem světa. Na dobrodružné cestě jim dělá společnost jejich pejsek.

Taryn a Logan Pickardovi si vyrazili na dovolenou do Irska, kde si všimli, že hodně lidí vlastní či dokonce bydlí na lodích. Myšlenka vlastnit loď a nebýt tak upoutaní na pouze jedno místo, je naprosto nadchla a začali snít o koupi plavidla. Manželé z kanadského Vancouveru si řekli, že by tak mohli utéct před mrazivým zimním počasím ve městě a strávit zimu někde v teplých krajích. „Takže bez předchozích zkušeností s plachtěním jsme se přihlásili na pětidenní rychlokurz v naší oblasti,“ uvedla dvaatřicetiletá učitelka jógy s tím, že si hned poté koupili první loď. Plachetnice byla však příliš malá a nepohodlná na delší bydlení a tak se rozhodli ji prodat.

Život na lodi

V únoru 2020 si koupili o něco větší loď téměř 14 metrů dlouhou. Trvalo však rok, než ji uzpůsobili k bydlení a připravili na cestu. Nakonec, ale ani tato loď s nimi nemohla vyplout na delší cestu. Manželé se rozhodli, že se vydají totiž na sever a loď by nevydržela tamní extrémní počasí a nepřežila by cestu těžkým ledem. V březnu proto si manželé koupili třetí loď, která sice byla o zhruba dva metry kratší, nicméně je vyrobená z oceli.

Psí parťák

V létě tak mohli konečně společně se svým desetiletým psem Maxem vyrazit k souostroví Broughton. Souostroví ležící u Kanady se pyšní podmanivou přírodou, ale není tam telefonní signál a žije tam jen málo lidí. 

Odříznutí od civilizace

Ovšem jak manželé tvrdí, život o samotě jim vůbec nevadí a dokonce si ho užívají. Většinu času tráví rybařením, šnorchlují a užívají si výhled na moře z paddleboardu, čtou knihy a dívají se na filmy. „Někdy nám téměř dojde jídlo a voda,“ prozradili britskému deníku Metro.

„Na začátku jsme si neuvědomovali, kolik jídla vlastně potřebujeme, aby nám to vydrželo. Máme nádrž na vodu o objemu 600 litrů, kterou používáme na základní věci, jako je vaření a sprchování na palubě, ale snažíme se minimalizovat spotřebu čerstvé vody. To znamená, že se často jen myjeme v moři nebo zakotvíme v místních přístavech, abychom tam mohli využívat zařízení. Snažíme se žít z oceánu, jak jen to jde,“ popsal život bez výdobytků civilizace Logan s tím, že samozřejmě financovat život na lodi není jednoduché.

Plány na cestu

Nicméně v Kanadě manželé vlastnili tři domy, které prodali, aby měli něco do začátku. Taryn začala pracovat jako fotografka. „Vždycky jsme šetřili. Místo toho, abychom kupovali pěkné věci a jezdili na drahé dovolené, právě jsme investovali do nemovitostí a nyní můžeme žít z peněz, které tím vyděláme,“ vysvětlila Taryn. Zatím manželé plachtí kolem Kanady, ale hodlají se vydat dál přes oceán do Evropy.

VIDEO: Jak vypadaly dovolené před rokem 1989?

Video Jak vypadaly dovolené před rokem 1989? - Videohub

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa