Neděle 5. prosince 2021
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Koronavirus vzal ženě ruce i nohy: Nechte se očkovat, apeluje Američanka

Autor: rix - 
17. října 2021
05:00

Autumn Nugentová (32) z USA přišla kvůli covidu o ruce i nohy! Krevní sraženiny jí ucpaly cévy, a lékaři jí tak museli končetiny amputovat. Teď se učí chodit s protézami. Lékaři spolu s Autumn apelují na lidi, aby se nechali očkovat.

Doktorka Wesley Elyová z Nashvillu v USA zveřejnila video Autumn Nugentové procházející se svými novými protézami poté, co byli zdravotníci nuceni amputovat nohy i ruce kvůli komplikacím způsobeným virem. Jak uvedl deník Mirror, samotná Autumn prosila, aby se lékařka podělila o její příběh, a donutila tak lidi, aby se nechali očkovat. 

„Plakala jsem, když mi to včera poslala. Její fyzická a duševní odolnost jsou mojí inspirací,“ uvedla dojatá doktorka. Jak apelovala samotná Nugentová, proti krevním sraženinám se lze bránit pomocí vakcíny. „Covid-19 je onemocnění krevních cév, které může postihnout vaše plíce, srdce, mozek nebo jakýkoli orgán,“ vysvětlila Elyová. 

Elyová dále popsala, že komplikace způsobené virem u Autumn způsobily krevní sraženiny v pažích a nohou, což mělo za následek poranění, která připomínala popáleniny. „Zdravotním sestrám trvalo každý den několik hodin, než jí rány převázaly,“ uvedla. Nakonec muselo bohužel dojít k amputaci všech končetin. 

„Chtěla žít a všichni jsme z ní byli nadšení, přesto bylo smutné to pomyšlení, že ta statečná žena přijde o ruce a nohy,“ popsala doktorka. Autumn musela v uplynulých týdnech snášet vyčerpávající fyzickou terapii, přičemž každý den užívala více než 12 různých léků.

„Tohle je realita toho, co se může stát každému mladému a zcela zdravému člověku,“ vysvětlila Autumn Nugentová. Zůstává ale optimistická. „Život jde dál bez ohledu na to, jaké závaží si s sebou neseme. Vždy je naděje,“ uvedla. 

slafa ( 18. října 2021 01:04 )

USA 250 000 zemrelych po ockovani .https­://www­.bit­chute­.com/v­ideo/2­sLKqgQ­P5OA­O/

slafa ( 18. října 2021 00:59 )

Nechte se ockovat a dopadnete jako ja!

jarby ( 17. října 2021 21:14 )

Mně vzal korinavirus iluze o světě, kde může Blesk psát takové pí...oviny.

TomasLB ( 17. října 2021 10:59 )

Redakce Blesku, máte tam chybu....krevní sraženiny vznikají pouze po očkování tou šmakuládou proti covi19

zralynetopyr ( 17. října 2021 10:24 )

píšou, že všichni z ní byli nadšení, že zůstává optimistická, a že vždycky je naděje. no tak co tady vůbec furt strašíte?

Zobrazit celou diskusi
Další videa