Pondělí 24. ledna 2022
Svátek slaví Milena, zítra Miloš
Oblačno 3°C

Tatínek hrozně dlouho spinká, řekly tetě malé dcerky. S mrtvolou otce žily samy tři dny

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ran - 
30. září 2021
21:00

Německý otec Marco R. (†35) zemřel na infarkt, ale zůstal celé tři ležet v bytě, než ho nakonec našli. Jeho tři malé dcery se totiž domnívaly, že spí. Bydlely samy s mrtvolou tatínka ještě tři dny po jeho smrti.

Muž jménem Marco R. bydlel v jednom z horních pater činžovního domu v bavorském Altöttingu jen se třemi dcerami. V pouhých 35 letech ho ale bohužel skolil infarkt. Než ho příbuzní našli, holčičky s ním po jeho smrti strávily ještě tři dny a noci úplně samy. Celý čas si totž myslely, že tatínek jen spí.

O Marcově smrti a neobvyklých okolnostech, které ji provázely, se veřejnost poprvé dozvěděla z jeho nekrologu publikovaného v místním tisku. Vzedmula se vlna solidarity s malými osiřelými děvčátky i s dalšími příbuznými mrtvého muže.

Soucit lidí

Soucitní lidé mohou přispívat na nadační účet místního farního kostela, jak uvedl předseda farní rady Martin Winklbauer. Informace o možnosti pomoci dětem, které zůstaly bez rodičů, se lavinově šíří také sociálními sítěmi, informoval web pnp.de.  

Děti s mrtvým tatínkem našla jejich teta Bianca F. (39), které Marco nezvedal telefoy, a proto se přijela osobě podívat, jestli se s ním něco neděje. Když Bianca vstoupila do bytu, děvčátka jí nevinně začala vykládat, že „tatínek spí, ale už hrozně dlouho“. Když se podívala na gauč, spatřila ho tam mrtvého. 

Nejstarší z děvčátek Johanna (4) se během těch tří dnů starala o své mladší sestřičky Paulu (3) a Isabellu (2), dávala jim jíst a pít. Teta si všechny tři vzala k sobě do bytu, kde doteď bydlela jen s manželem Danielem a synem Jasonem (5). A se slzou v oku všichni společně vzpomínají na Marca, o němž německá média píší, že to byl milující rodič.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa