Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Polojasno 19°C

Kvůli mizerné práci se zhroutila: Teď vydělává milion měsíčně a učí ostatní, jak na to

Autor: štt - 
27. září 2021
21:08

Alexandria Wombwell-Poveyová (31) několik let pracovala v tísnivém prostředí nadnárodního korporátu. Když se vyčerpáním jednoho dne zhroutila, řekla si dost – vzdala se své dosavadní kariéry a založila úspěšnou společnost zaměřující se na zdravou výživu. Nyní nejenže vydělává pohádkové peníze, ale mentoruje i další ženy, které chtějí dosáhnout vlastního snu, ať je jakýkoliv.

Mladá Britka prozradila, jak ji tíživé deprese donutili opustit svou tehdejší práci v korporátu a rozjet vlastní podnikání pomocí Instagramu. Nyní žije život dle vlastních představ a současně vydělává přes milion korun měsíčně. Alexandria Wombwell-Poveyová (31) z Velké Británie v obsáhlém rozhovoru popsala svůj tehdejší profesně náročný život a neudržitelné pracovní tempo, které vedlo k jejímu psychickému zkratu.

Když se po oddechovém víkendu u rodičů vracela zpátky do Londýna, ve vlaku dostala panický strach a v pondělí ráno nedokázala vstát z postele a vrátit se do šedé kanceláře. „V pondělí ráno jsem cítila silnou úzkost a nemohla jsem vůbec fungovat. V úterý jsem se cítila stejně na dně. Odešla jsem k lékaři, ale mezitím mě vyhodili z práce – upadla jsem ještě do větší deprese,“ řekla britskému deníku Daily Mirror.

Alexandria vždy mířila vysoko a i ze strany rodiny na ni byly kladeny obrovské nároky. Kvůli studiu se přestěhovala do Austrálie, aby získala magisterský titul v oboru podnikání na University of Sydney. Nedokázala si i proto dlouho vysvětlit, že pohořela a vzdala se kariérního snu. Ještě větší strach však měla, když se rozhodla začít podnikat. „Všichni mě velmi podporovali. Šlo jim hlavně o to, abych konečně byla šťastná,“ dodává.

Její první podnikání – prodej domácího džemu – se překvapivě vydařil, ale přesto začala znovu pociťovat nepříjemné stavy úzkosti. Alexandria se rozhodla začít s koučováním, aby naučila i ostatní ženy, jak vybudovat a vést úspěšné podnikání a dosáhnout osobní svobody.

Mentoringu se věnuje již dva roky a říká, že konečně našla své vysněné povolání. Nejvíce si však cení časové flexibility, kterou jí profese nabízí. Alexandria nyní žije se svým manželem v mexickém Tulumu, kam utekli z Londýna v době karantény. Svůj nynější život popisuje jako „procitnutí v ráji“.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa