Středa 29. března 2023
Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt
Oblačno, sněžení 4°C

Kočičí hrdinové: Zachránili děti před psem i smrtícím hadem! Pro lidi zaplatili i životem

 • Autor: rc - 
  14. 9. 2021
  14:31

  Kočky patří mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky. Jsou oblíbenými společníky, které se díky své empatii stávají nedílnou součástí domácností a věrnými členy rodin. Kočky mají až magické schopnosti, kterými své majitele chrání před negativní energii a pomáhají jim tak překonat těžká období. Ačkoliv jsou kočky drobné postavy a za ochranitelská zvířata jsou považováni především psi, leckdy se kočka může zachovat daleko víc hrdinsky! Například kočka Piran pomohla při pátrání po její třiaosmdesátileté majitelce, která spadla do hluboké rokle. Naopak kocour Arthu nasadil svůj život, abych zachránil děti před hadem.

 • 1.Kočka stopařka

  Říká se, že černé kočky přináší smůlu, ovšem černá kočička Piran přinesla své majitelce (83) velké štěstí. Třiaosmdesátiletá žena z anglického města Bodmin v hrabství Cornwall spadla do čtyřiadvacet metrů hluboké rokle. Sousedka Tamar Longmuirová (38) pro Insider uvedla, že uslyšela mňoukání a tak se šla podívat po své sousedce. Kočka Piran už čekala u branky vedoucí na pole a tak ji zavedla přímo ke své majitelce! „Kočka k ní velmi přilnula a chodila tam a zpět k brance a mňoukala, proto jsem se rozhodla ji jít do pole hledat,“ uvedla s tím, že nakonec ženu našla a přivolala záchranáře. Všechno tak díky Piran dopadlo dobře. Kočku-hrdinku oslavovali i policisté, kteří na sociální síť napsali: „Kočka Piran, která zachránila den!“

  Kočka Piran pomohla najít svou majitelku, která spadla do hluboké rokle. Kočka Piran pomohla najít svou majitelku, která spadla do hluboké rokle. | facebook/Bodmin Police

 • 2.Kocour oporou majiteli, kterého postihla mrtvice

  Velkou oporou je pro Alexe Tullise (80) jeho kocour Boris. Alex v roce 2015 utrpěl mrtvici a tři měsíce musel být hospitalizován v nemocnici. Zůstal částečně ochrnutý. O několik měsíců později jeho milovaného mazlíčka Borise, kterému je už osm let, srazilo auto. Srážku s autem Boris přežil, ale přišel o oko. „Když byl táta v nemocnici, mluvil celou dobu se sestrami o Borisovi a chtěl se s ním znovu setkat,“ uvedla jeho dcera Caroline Eppsová pro News Hopper s tím, že Boris je pro jejího otce velkou oporou. „Táta je nyní upoután na lůžko a Boris je pro něj úžasný společník,“ dodala.

  Alex Tullis dostal mrtvici. Kocour Boris, jehož srazilo auto, mu je velkou oporou.

 • 3.Kočka pomohla majitele s psychickými problémy

  Olivia Usherová z britského města Seaham se roky potýká s psychickými problémy. Boj s vnitřními démony dokonce vyústil až k pokusu o sebevraždu. Světlo do jejího života vnesla až kočička Nala, kterou se jednadvacetiletá žena rozhodla adoptovat. „Byla jsem na to opravdu špatně,“ uvedla pro Chronicle Live Olivia s tím, že poté, co viděla Nalu, rozbrečela a věděla, že si ji musí vzít domů a dát jí lepší život. Nakonec však Nala spíš zachránila Olivii. „Věci se začaly zlepšovat,“ dodala s tím, že už si nedokáže ani představit, jak by se potýkala se svými problémy bez ní.

  Kočka Nala pomáhá majitelce Olivii Usherové s psychickými problémy.

 • 4.Kocour pomáhá chlapci s mozkovou obrnou

  Správným parťákem je pro Connora Ravela jeho kocour Minty. Šestiletý rodák z britského Holywellu trpí atoxickou mozkovou obrnou a navíc trpí dalšími zdravotními problémy. Velkou oporu, která mu pomáhá všechny problémy překonat, má právě v kocourovi Mintym, který po nehodě přišel o nohu. „Minty ukazuje, jak chytré, láskyplné a spolehlivé kočky dokážou být,“ uvedla maminka Connora Siobhan Cobbová pro britský deník Metro.

  Šestiletý Connor Raven trpí mozkovou obrnou a dalšími zdravotními problémy, s nimiž se mu pomáhá vyrovnat kocour Minty, který přišel při nehodě o nohu.

 • 5.Kočka zaplašila psa

  Život svému majiteli zachránila i kočka Tara v kalifornském Bakersfieldu. Teprve čtyřletého chlapce Jeremyho tam napadl pes. Děsivé video se objevilo na sociální síti YouTube, v němž je vidět, jak malý chlapec si hraje na příjezdové cestě domu, když zničehonic přiběhne pes a chytne ho za nohu. Nicméně v tu chvíli se objeví rodinná kočka, která se přižene ke psovi a zaútočí na něj, čímž ho vyděsí a zažene ho. „Moje kočka ubránila mého syna během děsivého útok psa a zahnala ho,“ uvedl Roger Triantafilo, otec chlapce, pro NBC.

  Kočka z kalifornského Bakersfieldu zachránila svého čtyřletého majitele před útokem psa.

 • 6.Kocour Arthur zachránil děti

  Hrdina tělem i duší byl kocour Arthur. Čtyřnohý rodinný mazlíček si hrál na dvorku rodinného domu, kde byli i jeho dva malí kamarádi. Děti si pokojně hrály, když na dvorek přilezla Pakobra východní, jeden z nejnebezpečnějších australských hadů. Statečný Arthur si pomalu přicházejícího nebezpečí všiml a vrhl se proti hadovi, aby ochránil děti. Nastal chaos a nikdo si nevšiml, že had Arthura uštkl. „Arthur se zhroutil a rychle se pak vzpamatoval, jakoby se nic nestalo,“ napsala nemocnice pro zvířata Animal Emergency Service na Facebooku s tím, že Arthur posléze znovu zkolaboval. Na druhý den už nemohl ani vstát, proto ho rodina převezla do nemocnice. Veterináři už mu ale nemohli pomoci. „Jeho rodina, pochopitelně zničená, mu je vděčná, že zachránil životy dětí,“ dodala nemocnice.

  Kocour Arthur zachránil děti před útokem jedovaté Pakobry východní. Sám zemřel. Kocour Arthur zachránil děti před útokem jedovaté Pakobry východní. Sám zemřel. | Facebook/Animal Emergency Service

  Kocour Arthur zachránil děti před útokem jedovaté Pakobry východní. Sám zemřel.

 • 7.Kocour hlídá majitelce hladinu cukru

  Hazel Parkynová z britského města Woodville v hrabství Dorset trpí cukrovkou 1. typu. Bývalé sestřičce, která pracovala na oddělení psychiatrie, může během spánku klesnout hladina cukru v krvi, což by mohlo mít vážné následky. Hrozí jí záchvat a dokonce by mohla upadnout do kómatu. Má však věrného přítele Waltera, který na ni dává bedlivý pozor. „Walter se stal mým zachráncem života a mým malým hrdinou,“ řekla o svém kocourovi Hazel pro britský deník The Sun. „Když mi poprvé pomohl, praštil mě do obličeje,“ popsala Hazel s tím, že se snažila Waltera odehnat, ale on ji znovu udeřil tlapkou po obličeji. „Nakonec jsem rozsvítila. Přišlo mi, že je pokoj rozmazaný a zjistila jsem, že mám nízkou hladinu cukru v krvi. Došlo mi, že se mi to snažil říct. Od té doby se to děje znovu a znovu,“ dodala s tím, že její manžel Darren (49) pracuje často přes noc a tak se stal Walter jejím zachráncem. „Když Walter přijde v noci a lehne si na postel, vím, že jsem v bezpečí,“ uzavřela.

  Kocour Walter hlídá své majitelce Hazel Parkynové hladinu cukru v krvi.

  Kocour Walter hlídá své majitelce Hazel Parkynové hladinu cukru v krvi.

   

 • 8.Kočka zachránila majitele před otravou

  Život svým majitelům Kevinovi a Annette Shanahanovým zachránila jejich kočka Grace. Manželům z amerického města Reedsburg ve Wisconsinu hrozila smrt otravou oxidem uhelnatým. Annette se probudila jednoho večera s obrovskými bolestmi. „Vstala jsem, protože jsem si myslela, že mám infarkt. Musela jsem vstát a sedla jsem si do křesla v ložnici a myslela jsem si, že zemřu,“ popsala Annette pro ABC News s tím, že na křesle usnula a vzbudila ji až jejich kočička Grace, která vzbudila i jejího manžela. Poté, co na místo přijeli záchranáři, zjistili, že došlo k úniku oxidu uhelnatému.

  Kočka Grace z Reedsburgu zachránila své majitele před otravou oxidem uhelnatým.

 • 9.Kočka upozornila na požár

  Požár vypukl v rodinném domě ve městě Grand Rapids v americkém Michiganu. Plameny se začaly domem šířit ve chvíli, kdy rodina spala, a nikdo nevěděl o šířícím se nebezpečí. Na požár podle informací televizní stanice Fox17 upozornila rodinná kočka, která své majitele vzbudila a zachránila jim tam život. V domě nefungovaly detektory kouře.

  Kočičí mazlíček upozornil rodinu z Grand Rapids na požár v domě.
 • 10.Poznejte svoji kočku

  Jste si jistí, že své kočce opravdu rozumíte? Nebo jste si domů přivedli svou první a nevíte, co si počít? S naším speciálem se zorientujete.

   

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa