Úterý 19. října 2021
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín
Polojasno 13°C

Biskup náhle odešel z církve: Zamiloval se prý do autorky erotických satanistických románů!

Biskup Xavier Novell se rozhodl rezignovat. Prý se zamiloval do spisovatelky, která píše erotické romány.
Biskup Xavier Novell se rozhodl rezignovat. Prý se zamiloval do spisovatelky, která píše erotické romány.  (Autor: Diocese of Solsona)
Autor: rc - 
9. září 2021
18:54

Před jedenácti lety se stal nejmladším biskupem ve Španělsku, minulý měsíc se Xavier Novell rozhodl, že z církve odejde. Náhlá rezignace biskupa jeho farníky ve španělské Solsoně šokovala. Nyní navíc vyšlo najevo, že se dvaapadesátiletý Xavier vzdal své funkce kvůli ženě a to spisovatelce, která píše erotické knihy se satanistickým nádechem.

V roce 2010 se úřadu biskupa v Solsoně v Katalánii chopil v jednačtyřiceti letech Xavier Novell. Římskokatolický farář se stal nejmladším biskupem a byl vycházející hvězdou v katolické církvi. Dnes dvaapadesátiletý biskup podporoval katalánskou nezávislost. Prováděl exorcismus a vystupoval vůči homosexuálům.  Dokonce podporoval terapii pro homosexuály. Zastával konzervativní názor vůči potratům.

Zničehonic se však Xavier minulý měsíc vzdal své funkce. Podle informací zpravodajského webu New York Post se biskup kvůli své rezignaci několikrát sešel s představiteli Vatikánu a dokonce i se samotným papežem. Nicméně důvod rezignace zůstával tajný.

BBC nyní přišla se zprávou, že důvodem, proč Xavier opustil církev, byla láska k ženě! Zamiloval se prý do rozvedené spisovatelky Silvie Caballolové. Psycholožky, která píše erotické romány. Mezi její knižní počiny patří Peklo Gabrielova chtíče či trilogie Amnézie.

Její knihy obsahují motivy jako satanismus, šílenství, chtíč a boj mezi dobrem a zlom. Objevují se tam postavy Boha a Satana a leckdy dojde k otřesům hodnot církve. „Zamiloval jsem se a chci dělat věci správně,“ komentoval prý svůj odchod od církve bývalý biskup. Xavier údajně v současné době hledá práci ve španělské Barceloně, kde se zřejmě hodlá se svou láskou usadit.

VIDEO: Dívka (12) v kostele přiznala, že je lesbička! Kněží její proslov utli

Video Dívka (12) v kostele přiznala, že je lesbička! Kněží její proslov utli - YouTube

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa