Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Muž přes palubu! Během plavby se ztratil hamburský milionář Kai Wünsche (81)

ilustrační foto
 (Autor: Reuters)
Autor: štt - 
21. srpna 2021
05:20

Drama na luxusní výletní lodi MS Europa! Na cestě z Hamburku do Antverp jeden z cestujících přepadl přes palubu a velmi pravděpodobně se utopil. Mělo by se jednat o módního magnáta Kaie Wünscheho (81), který spadl z asi třicetimetrové výšky do Severního moře. Tragédie se odehrála nedaleko nizozemského pobřeží.

Důchodce byl na cestě z francouzského Bordeaux do Kielu. Když výletní loď minula nizozemský ostrov Texel, jeho manželka nahlásila mužovo zmizení. Kapitán okamžitě zastavil luxusní parník a zalarmoval pobřežní hlídku, která začala pátrat po pohřešované osobě. Mimo chladné vody byla prohledána i celá loď.

Krátce po nahlášení incidentu začala nizozemská pobřežní hlídka v pondělí večer hledat postaršího muže, ale bez úspěchu, uvedl mluvčí. Policisté po několika dnech vyloučili šanci na přežití. Pobřežní stráž dále nasadila vrtulník, pátrací letoun a pět záchranných člunů. Hledání i šanci na přežití ztěžovalo nevlídné počasí a vlny dosahující výšky až pět metrů. Přes tragickou událost loď pokračovala nadále ve své plavbě. O manželku pohřešovaného se na místě postarali přítomní pastoři.

Podle přepravní společnosti Hapag-Lloyd Cruises zatím nebyl nalezen žádný důkaz o nehodě nebo její zavinění třetí stranou. Dle zpravodajské služby RTL milionáře sužovaly dlouhodobé deprese, ale tato informace nebyla nikým potvrzena.

Wünschemu se během jeho života podařilo vybudovat rozsáhlé módní impérium. Vlastnil například značky Joop! a Cinque, ale část jeho firem v roce 2002 zkrachovala. Kromě toho je Wünsche vlastníkem několika luxusních nemovitostí v Hamburku.

pajato73 ( 27. srpna 2021 13:31 )

to nemaji na takovem parniku zadne kamery?

Uživatel_5542526 ( 21. srpna 2021 19:42 )

Nevsadil se, že loď nebude v přístavu včas?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa