Pátek 30. července 2021
Svátek slaví Bořivoj, zítra Ignác
Polojasno 29°C

Sběratel prodal Pokémony v dražbě za miliony: Na které kartičce vydělal nejvíc?

Autor: ČTK - 
17. června 2021
06:43

Někdo sbírá známky, jiný mince. Sběratel herních kartiček z Francie si solidně vydělal na zálibě, které se věnuje už od útlého věku. Kolekci kartiček s proslulými Pokémony prodal v přepočtu za více než 2 miliony korun!

Herní karta Pokémon se na aukci ve Francii vydražila za 11.904 eur (303.400 korun) včetně poplatků. Původně odhadovaná cena karty byla zhruba čtvrtinová. Na kartičce je postava podobající se draku, ve francouzštině nazývaná Dracaufeu, v angličtině Charizard. Na aukci síně Ivoire Troyes se prodávalo celkem 94 karet Pokémon a Magic, výnos z aukce byl 85.000 eur (téměř 2,2 milionu korun), což z ní činí největší aukci svého druhu ve Francii, napsala agentura AFP.

Prodávajícím byl třiatřicetiletý Maxime L., který kartičky s imaginárními postavami od herní společnosti Nintendo sbírá od svých 11 let. S kartami dodnes také hraje. Pro část sběratelů dnes karty představují zejména finančně zajímavou investici.

Ve Francii se první aukce zasvěcená výhradně Pokémonům konala 11. června. Na konci února se podobná dražba konala ve Spojených státech, kde se karta se stejnou postavou prodala za 509.969 dolarů (10,7 milionu korun).

Pokémoni se poprvé objevili v roce 1996 ve hrách pro herní zařízení Game Boy. Jejich pojmenování vychází z japonského výrazu pro „kapesní monstra“ (Poketto Monsuta). Na úspěch videoher navázal o rok později kreslený seriál, který je dodnes vysílán po celém světě. Vytvořeno bylo i několik kreslených filmů a počítačových i karetních her. Licence, která se vztahuje na hry i kreslené seriály, je je jednou z nejziskovějších na světě.

činčila ( 17. června 2021 10:15 )

Jděte už do ***e s těma podstrčenejma reklamama co furt řvou, když si chce člověk něco přečíst. To je vždycky třeba prolítat celou stránku, pozavírat je a pak už ani neni chuť si něco číst, jak je člověk nasranej.

Zobrazit celou diskusi
Další videa