Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Slon se dojemně loučil se svým zesnulým chovatelem (†74): Jeho poslední sbohem viděly tisíce lidí!

Autor: ran - 
11. června 2021
10:02

Své poslední sbohem dal zesnulému Indovi i jeho slon, který s ním dlouhých 25 let trávil každičký den. Když u těla mrtvého třikrát významně zvedl chobot, dojatí pozůstalí neudrželi slzy.    

Indický chovatel slonů, mahaut Kunnakkad Damodaran Nair (†74) se svému povolání věnoval bez přestávky šedesát let. Sloni byli jeho osudem. Před smrtí bylo jeho poslední přání vidět chobotnatce, s nímž ho pojilo obzvlášť pevné pouto – a slon Brahmadantan mu přišel i na pohřeb.

Podle informací webu deníku Mirror měli mezi sebou mahaut Nair a slon Brahmadantan speciální vztah, který jim ostatní vesničané záviděli. Po dobu 25 let se vídali každý den a absolvovali spolu nejeden zážitek i nejedno vystoupení pro veřejnost.

Když Nair nyní ve Kerale v jižní Indii zemřel na rakovinu, Brahmadantan postál u jeho smrtelného lože a vzdal mu holt. Nebo to tak aspoň vypadalo.

Tlustokožce k zesnulému mahautovi přivedl jeho syn Radžeš (50), na místo posledního rozloučení putovali přes dvě hodiny a ušli téměř 20 kilometrů.

Slon k tělu svého mahauta natáhl chobot a gesto během chvíle, co ho před mrtvým Nairem nechali stát, zopakoval ještě dvakrát. Přihlížející lidé gesto hned pochopili jako výraz zármutku a k slzám za milovaného Naira se jim do očí vedraly i slzy pramenící z dojemného pohledu na mnohatunového truchlícího parťáka.

Video a snímky z pohřbu podle webu viděly za pouhých 24 hodin tisíce lidí. „Tohle se stalo, když se slon Brahmadantan přišel rozloučit se svým mahautem, který dnes zemřel,“ tímto popiskem uvedl video Nairův syn. „Když ho za tátou přivedli, neudržel jsem se,“ přiznal. „Jeden druhého milovali,“ dodal.

O slonech je známo, že i v divoké přírodě projevují chování, jež lze označit jako truchlení a zármutek kvůli mrtvým členům svého stáda. Vracejí se k místu, kde zemřeli, a ohmatávají něžně choboty jejich kosti. Má se za to, že jejich neobvyklé pohyby – nejčastěji nervózní přešlapování na místě – při tom prozrazují jejich pohnutí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa