Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

Modelka má 44 kilo vážící nohu: Nech si ji amputovat, radí jí posměváčci

Autor: rix - 
30. května 2021
13:34

Mahogany Geterová (23) ze Spojených států se narodila s vleklou nemocí, která způsobuje, že má obří nohu. Kvůli této své indispozici čelí souvisle slovním útokům ze strany posměváčků. Hlavu si ale z nich nekláme. Stojí si za svým a ráda se nechá fotit jako modelka. Svými fotkami se chlubí na Instagramu. 

Podle slov jiných lidí by udělala lépe, kdyby si 44 kilo vážící nohu nechala amputovat. Ačkoli je podobnými zprávami doslova zahlcována, podle jejích slov jí nezbývá nic jiného, než se nad podobné vzkazy povznést, uvedl deník Mirror

Za svůj stav - lymfedém se nestydí ani trošku a svou obří nohu dává na odiv při focení. Společně s fotkami na sociálních sítích vysvětluje svou situaci. S nemocí se již narodila a jediné, co může dělat, je mírnit bolesti. Na její stav zatím vědci nenalezli lék. 

Modelkou stůj co stůj

V době, kdy měla otok na noze největší, vážila její končetina bezmála padesát kilo. Ke zmírnění otoků jsou potřeba speciální masáže a terapie. Ani ty ale nemají větší význam. Mahogany se ale nevzdává a dle svých slov je odhodlána se prosadit v módním průmyslu. Její matka Timika jí v tom plně podporuje. 

„Moje mamka se mnou od narození všechno prožívá, velmi se o mě bála. Jako dítě jsem se cítila velice špatně. Říkala jsem si, že mě bůh proklel. Cítila jsem se ošklivě, jako blázen,“ uvedla modelka. Poté však svůj stav přijala a zařekla se, že vše zvládne. 

Jsem krásná

„Učím se se to přijímat a zároveň chci inspirovat lidi k tomu, aby si vážili svých rozdílů. Nyní vím, že jsem krásná uvnitř i zvenčí,“ dodává sebevědomě. Potvrzuje ale, že bylo těžké se povznést na, dle jejích slov, průměrné lidi, kteří jí posílali nechutné vzkazy. „Není to ale vše jen negativa, lidé mě online povzbuzují a pomáhají mi,“ potvrdila.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud