Úterý 20. duben 2021
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 14°C

Zraněný surfař skončil po nehodě na prkně na opuštěné pláži. Zachránil ho vzkaz v písku

Zraněného surfaře zachránil vzkaz Help (pomoc), který napsal na opuštěné pláži do písku.
Zraněného surfaře zachránil vzkaz Help (pomoc), který napsal na opuštěné pláži do písku.  (Autor: Surf Life Saving NZ)
Autor: shp - 
25. února 2021
18:03

Příběh jako z hollywoodského dramatu se odehrál na opuštěné pláži obehnané skalami na Novém Zélandu. Surfař na ní skončil s vážnými zraněními poté, co v silných vlnách s prknem narazil na ostré skály. Aby se zachránil, napsal do písku obrovský nápis Help (pomoc).

Jak uvedl portál Daily Mail, surfař ztratil kontrolu nad svým prknem v rozbouřeném moři. Silné vlny ho vrhly na ostrá skaliska a muž utrpěl vážná zranění. Když ho moře vyvrhlo na pláž, snažil se najít pomoc. Dvě hodiny chodil poraněný kolem a snažil se najít pomoc.

Došel dokonce až do nedaleké Mercerovy zátoky, ale nikde nikdo. Z posledních sil pak do písku napsal nápis Help s nadějí, že ho uvidí někdo, kdo popluje kolem nebo poletí v letadle nad ním. Vzápětí pak surfař zkolaboval. Jeho modlitby byly naštěstí vyslyšeny. Měl štěstí v neštěstí.

Pomoc připlula na vodních skútrech 

Žena, která šla na stezce kolem s kamarádkou, viděla muže, jak píše vzkaz do písku i jeho následný pád do něj. Zavolala proto ihned do surfařského klubu v pobřežní osadě Piha. Z ní vypluli dva záchranáři na vodních skútrech. Zraněného muže našli a na místě mu poskytli první pomoc.

Následně ho transportovali zpátky do Pihy. Pak si konečně mohla oddechnout surfařova vystrašená manželka, která po něm mezitím vyhlásila pátrání. Záchranář John-Michael Swannix prohlásil, že při surfaři museli stát všichni svatí, protože byla relativně malá šance, že nápis někdo uvidí.

Záchranář: Měl obrovské štěstí

Vzkaz v písku není viditelný z pěších stezek na severním konci Mercerovy zátoky, takže měl velké štěstí, že žena, která věc nahlásila a její kamarádka byly na jižní části, kde ho mohly vidět,“ uvedl. Dodal poté, že kdokoliv, kdo chce surfovat, by se sportu neměl věnovat sám, ale minimálně ve dvou.

Video: Podívejte se, jak vypadá žralok velrybí. Je velký jako autobus!

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa