Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Holič hollywoodských hvězd stříhá zdarma bezdomovce: Sám žil dva roky na ulici!

Autor: rc - 
10. března 2021
09:06

Holič Jason Schneidman je oddaný své práci, kterou vykonává od čtrnácti let. Padesátiletý podnikatel věří, že nový účes může od základu změnit váš život. Proto se rozhodl, že právě v tomto odvětví rozjede svou charitativní činnost. Schneidman, který jinak stříhá hollywoodské hvězdy, chodí po ulicích a zadarmo stříhá bezdomovce.

VoskovecWerichem zpívali, že šaty dělaj člověka. Jason Schneidman by slavnou písničku pozměnil spíš na to, že účes dělá člověka. Holič z amerického Los Angeles věří, že novým účesem začíná nový život. Padesátiletý kalifornský rodák zasvětil svůj život stříhání. Holičství se věnuje od svých čtrnácti let a za tu dobu se z něho stal úspěšný podnikatel a holič hollywoodských hvězd. „Poprvé, když jsem ostříhal vlasy, jsem si myslel, že celá transformace byla úžasná,“ uvedl pro zpravodajský web Good Morning America s tím, že hezký nový účes pomáhá lidem získat silnější sebevědomí.

Jeho cesta k vrcholu začala zhruba před patnácti lety, kdy se seznámil s vlasovým stylistou celebrit Chrisem McMillanem. „Slyšel jsem od někoho, že Chris byl „ten“ chlap, když došlo na kadeřnictví. Také neublížilo, že to byl ten chlap, který dělal (a stále dělá) vlasy Jennifer Anistonové,“ uvedl Jason pro zpravodajský web LA Times.

Netrvalo dlouho a i z Jasona se stal stylista celebrit. V křesle mu seděl James Corden, Jonah Hill či Billy Eichner. Spolupracuje s několika časopisy, a dokonce pracuje i u filmu! Navíc založil charitu, která pomáhá lidem bez domova. Nezisková organizace se nazývá The Men´s Groomer.

Schneidman pořádá dokonce několik akcí ve Venice, při nichž bezplatně stříhá bezdomovce, poskytuje jim jídlo a ponožky, které darují lidé z celého světa. „Stříhám vlasy celebrit a stříhám vlasy bezdomovcům. Když odchází, kráčí jinak, sebevědomě. Od celebrit k bezdomovci – je to stejný pocit,“ uvedl s tím, že vše začalo tím, že jednoho dne šel po Hollywood Boulevard a zeptal se dvou mužů, zdali je může ostříhat.

Schneidman chápe, jak lehce člověk může spadnout na dno. On sám byl závislý na alkoholu a drogách, a tak ví, jak těžké je se odlepit ode dna. Čtyřikrát byl v léčebně, než dokázal zvítězit nad svými démony, a nyní je šestnáct let střízlivý. „Byl jsem bezdomovec dva roky,“ vysvětlil svou pohnutku, proč se rozhodl začít pomáhat lidem na ulici. Schneidman je velice populární na sociálních sítích, jen na instagramu ho sleduje 133 tisíc lidí.

Publikuje tam snímky nejen ze své práce s celebritami, ale snímky bezdomovců, kteří jsou po novém sestřihu k nepoznání! Navíc u fotografií popisuje jejich příběh.

VIDEO: Bezdomovce (45) majitel barbershopu změnil k nepoznání: Díky proměně se po 10 letech setkal s rodinou!

Video  Bezdomovce (45) majitel barbeshopu změnil k nepoznání: Díky proměně se po 10 letech setkal s rodinou!  - Instagram
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi